$
פרסום ושיווק

כרמית רוכשת את חברת רפאל'ס, יצרנית חטיפי גרנולה

בשלב הראשון, תרכוש כרמית 60% מרפאל׳ס תמורת 620 אלף שקל. בנוסף, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת 40% בתוך 5 שנים לפי שווי חברה של 1.5 מיליון שקל

נורית קדוש 10:2517.03.19

בנסיון להרחיב את פעילותה בשוק המזון, חתמה חברת הממתקים כרמית על הסכם לרכישת חברת רפאל׳ס, לייצור חטיפי גרנולה.

 

 

 

בשלב הראשון, תרכוש כרמית 60% מרפאל׳ס תמורת 620 אלף שקל, 360 אלף שקל מתוכם יועמדו על ידי המוכר כהלוואת בעלים לכרמית. בנוסף, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת 40% בתוך 5 שנים לפי שווי חברה של 1.5 מיליון שקל, או 5 פעמים ממוצע EBITDA שנתי של השנתיים שקדמו למועד המימוש.

 

בנוסף, כרמית תעמיד הלוואת בעלים בגובה 650 אלף שקל, לטובת פעילות החברה הנרכשת.

 

 

מפעל הממתקים כרמית מפעל הממתקים כרמית צילום: אמיר זיו

 

במסגרת העסקה נקבע כי פעילות הייצור של החברה החדשה תועבר למפעלה של כרמית. בנוסף, תינתן לכרמית זכות הפצה בלעדית של כלל המוצרים של רפאל׳ס. כמו כן כרמית תספק לרפאל׳ס הנרכשת שירותי ניהול ייצור, אחזקה, תפעול מחסנים ואבטחת איכות וגם מתן שירותי אדמיניסטרציה דוגמת הנהלת חשבונות, תמחור ומיחשוב.

 

מוצרי רפאל'ס מוצרי רפאל'ס צילום: חברת כרמית

 

כרמית ובעלי חברת רפאל׳ס יחתמו על הסכם העסקה חדש, במסגרתו בעל החברה הנמכרת יועסק בחברה החדשה כמנהל הפיתוח, הטכנולוגיה והייצור למשך שנתיים לפחות.

 

מכירות רפאל׳ס לייצור גרנולה וחטיפים הסתכמו ב-2018 בכ-6 מיליון שקל, אולם הסבו הפסד נקי של 206 אלף שקל.

 

מתניה שוורץ מנכ"ל חברת כרמית: "רכישת פעילות חברת רפאל'ס מהווה נדבך חשוב במימוש האסטרטגיה של כרמית לצמיחה בפעילות מוצרי מזון טבעיים, הן בשוק המקומי והן בשוק הבינלאומי. אין ספק שחיזוק פלטפורמת המוצרים שלנו מציבה את החברה בעמדה התאפשר צמיחה מהירה יותר.

 

"אנו מזהים את מהפכת הבריאות בישראל ובעולם, ומתכוונים להמשיך להעמיק ולהביא את בשורת הבריאות לציבור הרחב. אנו נמשיך לשמור על ערכיה של רפאל'ס ולחזק את בידולה בחברה המתמחה במזון בריאות", אמר שוורץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x