$
פרסום ושיווק

הוקפאה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון: "חשש לאי סדרים"

לפי גורמים המעורים בפרטים, כ-300 כרטיסים, בשווי מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט בהם אבי צבי ויוסי ורשבסקי - במקום לציבור הרחב. ממשרד הכרטיסים לאן נמסר: "המכירה התבצעה בדיוק לפי הנחיות התאגיד"

רז שכניק, רן בוקר ומאיה נחום שחל 17:5003.03.19

שלושה ימים מאז החלה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון - תאגיד השידור "כאן" הודיע למשרד הכרטיסים לאן כי מכירת הכרטיסים לתחרות השירה האירופית מוקפאת עד להודעה חדשה.

 

מהתאגיד נמסר היום כי הודיע למשרד הכרטיסים שעליו לעצור את המכירה לאחר שמערכות הפיקוח והבקרה מטעם הנהלת התאגיד העלו חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה שבוצע מטעם לאן. מהתאגיד הוסיפו כי מערכות הפיקוח שלהם זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה, והעלו ממצא כי לפיו יש חשש שמאות כרטיסים בשווי מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב - "בניגוד מוחלט להנחיות מועצת התאגיד". 

 

על פי גורמים המעורים בפרטים מדובר ב-300 כרטיסים שנמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט.

 

בין השמות ששוריינו להם כרטיסים מראש לאירוויזיון: יוסי ורשבסקי, אבי צבי, משה אדרי, נדב טופלסקי, יואב הלדמן, נדב פלטי, ואבנר קופל. צריך להדגיש: כולם שילמו מחיר מלא וללא הנחה, אבל הם קיבלו עדיפות מלאן ברכישת הכרטיסים לפני הציבור הרחב - ועל כך, בין השאר, הפסיק התאגיד את המכירה. כמו כן גם אסי עזר ובר רפאלי קיבלו עדיפות לרכישת שני כרטיסים לפני הציבור.

 

הזמר קובי מרימי נציג ישראל לארוויזיון 2019 הזמר קובי מרימי נציג ישראל לארוויזיון 2019 צילום: רונן אקרמן

 

 

מערכות הפיקוח של התאגיד זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא לפיו יש חשש כי מאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, וזאת בניגוד מוחלט להנחיות מועצת התאגיד.

 

אבי מסינג, הבעלים של משרד לאן, טוען שהבעיה בנושא הכרטיסים טמונה בתאגיד עצמו: ״שיעשו בדק בית אצלם. לבקשת התאגיד, נשמרו כרטיסים עבור אורחים שלהם. המכירה התבצעה בדיוק לפי הנחיות התאגיד ובנוכחות נציגיו. משרד לאן לא ביצעו שום דבר על דעת עצמו אלא רק סיפק שירותים טכניים למכירת כרטיסים״.

 

איגוד השידור האירופי (EBU) וכאן הודיעו ביום חמישי שעבר על תחילת מכירת הכרטיסים לאירוויזיון. עפ"י ההודעה כרטיסים לכל סוגי ההופעות היו זמינים לרכישה דרך אתר האינטרנט של "לאן", חברת הכרטיסים הרשמית של אירוויזיון 2019. טווח המחירים לכרטיס הוא בין 2,000-300 שקל.

 

השנה, בנוסף לכרטיסי המופע, ימכרו גם כרטיסי VIP לגרין רום שימוקם בביתן 1, מחוץ לאולם האירוויזיון. בגרין רום VIP ישבו המשלחות ביחד עם שולחן המפקחים בראשות יון אולה סאנד. לאחר ביצוע השיר יצטרפו האומנים והאומנים ויצפו במופע עד לשלב ההצבעות והניקוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x