שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ג'ול עתרה לבג"ץ נגד האיסור לפרסם ולשווק מוצרי איוד שאינם מכילים טבק

לטענת החברה הכללת מוצרי איוד אשר אינם מכילים טבק, דהיינו סיגריה אלקטרונית, מחסניות ונוזלי מילוי, נכנסו לתיקון לחוק בשוגג ובבהילות של ימי הכנסת האחרונים "ללא שחברי הכנסת יודעים על מה הם מצביעים"

משה גורלי 08:0728.02.19

חברת ג'ול עתרה אתמול לבג"ץ נגד משרד הבריאות והכנסת בבקשה לפסול את התיקון לחוק הגבלת הפרסום והשיווק על מוצרי טבק שאושר לפני כחודשיים. לטענת החברה הכללת מוצרי איוד אשר אינם מכילים טבק, דהיינו סיגריה אלקטרונית, מחסניות ונוזלי מילוי, נכנסו לתיקון לחוק בשוגג ובבהילות של ימי הכנסת האחרונים "ללא שחברי הכנסת יודעים על מה הם מצביעים".

 

במוקד העתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד איתן האזרחי, עומדת הטענה כי סיגריות ומוצרי טבק שונים במהותם ממוצרי איוד וכי סיגריות אלקטרוניות אינה מכילה טבק ואינה כוללת בעירה ולכן אין להטיל עליהן את אותה הגדרה של חוק הטבק.

 

סיגריית ג'ול האלקטרונית סיגריית ג'ול האלקטרונית

 

ג'ול טוענת שמערכות בריאות ומשפט במדינות אחרות מפרידות בחקיקה את ההתייחסות למוצרים אלו, מתוך הבנת השונוּת המהותית שלהם והשפעתם על בריאות ציבור המעשנים וסביבתם.

 

"משרד הבריאות", נטען, "יצר יצור כלאיים אבסורדי מרגולציות שונות מרחבי העולם ללא בחינה הולמת של מחקרים אשר מוכיחים כי מוצרי איוד ניקוטין ללא טבק מפחיתים דרמטית את נזקי עישון הסיגריות. הדבר נעשה באופן החוטא לכוונת המחוקק ולבריאות הציבור בתהליך נחפז ולא מקצועי". עוד נטען ש"סיגריות ומוצרי טבק הוכחו כמכילים 6,500 חומרים הידועים כמסרטנים, שאינם מצויים בסיגריות אלקטרוניות ללא טבק כדוגמת ג'ול".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x