$
פרסום ושיווק

סוף הסאגה: רשת מחסני השוק רוכשת את הקואופ תמורת 148 מיליון שקל

לאחר שרמי לוי משך את הצעתו משום שלא קיבל את תמיכת הנאמנים או העובדים, זכה שלום נעמן ברשת שנקלעה להקפאת הליכים לפני כחודשיים

נורית קדוש וענת רואה 17:2826.02.19

רשת מחסני השוק היא הזוכה בעסקה לרכישת פעילות הקואופ: כך קבע היום (ג') השופט אלכסנדר רון מבית המשפט המחוזי בירושלים. בעלי מחסני השוק, שלום נעמן, ישלם 148 מיליון שקל. הממונה על התחרות התבקשה לתת אישור סופי לזכייה בתוך שבוע. בקביעתו ציין השופט כי החלטתו לא היתה שונה גם אם רמי לוי לא היה מודיע על משיכת הצעתו.

 

בכך הסתיימה סאגת המכירה של הרשת, שנקלעה להקפאת הליכים לפני כחודשיים.

 

 

שלום נעמן שלום נעמן צילום: חיים הורנשטיין

 

לוי משך את הצעתו בטרם פרסם השופט את החלטתו, וחזר בו מכוונתו לרכוש את הרשת; זאת, לאחר שלא זכה לתמיכת הנאמנים, רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד שלמה נס, או לתמיכת העובדים, להם הסכים להעניק הסכם קיבוצי.

 

מוקדם יותר היום, בנסיון לבלום את נסיונו של רמי לוי לרכוש את הרשת, העלה נעמן את הצעתו ב-8 מיליון שקל, ל-148 מיליון שקל סה"כ. מדובר בפעם השנייה שנעמן מעלה את הסכום, לאחר שבשבוע שעבר העלה את הצעתו מ-138 ל-140 מיליון דולר, עת חתם עם העובדים על הסכם קיבוצי.

 

השופט אלכסנדר רון המתין לעמדת הכנ"ר והנאמנים בטרם קיבל את ההכרעה, האם לאשר את המכירה לנעמן - בו רצו העובדים והנאמנים, או לאפשר ללוי למצות את המו"מ עם העובדים ולרכוש את הרשת ב-20 מיליון שקל יותר, כפי שהציע.

 

"יש תחושה של שליש הריון והחיפזון מהשטן"

 

מוקדם יותר ביקש לוי לדחות ב-48 שעות את הדיון בהכרעה על זהות רוכש הרשת. השופט שלח את הצדדים להידברות מהירה במהלך הפסקה בדיון, מכיוון שלדבריו "חסר משהו" שיקרין לנאמנים תחושת רצינות מטעם רמי לוי .

 

"אני שופט שיודע לקבל החלטות. יש תחושה של שליש הריון והחיפזון מהשטן", אמר השופט. עוד לטענתו, גם הנאמנים היו בתחושה שחסרה רצינות מצד לוי. מנגד טען בא כוחו של לוי כי הוא בתחושה שהעובדים לא רוצים שיקנה את הרשת, למרות שהעלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל והסכים לחלק מדרישותיהם במסגרת ההסכם הקיבוצי שביקשו.

 

קודם לכן הגישו עובדי הקואופ לבית המשפט המחוזי בירושלים את תגובתם לבקשת רמי לוי לדחות אץ הדיון היום (בקשה שנדחתה על ידי בית המשפט), במסגרתה טענו כי "אין אמת בהודעת רמי לוי ואין כל 'פריצת דרך' במו"מ להסכם קיבוצי מולו".

 

עוד טענו העובדים, באמצעות עוה"ד אלון הורנשטיין וגלילה הורנשטיין, כי הם "הלכו כברת דרך ארוכה לקראת רמי לוי, וזאת מלפנים משורת הדין והיה על רמי לוי לשבת למו"מ עם העובדים במהלך כול יום שני כול היום וכול הלילה באם היה צורך בכך על מנת ולנסות להגיע לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי. גם מתגובתו של רמי לוי עצמו במהלך הפגישה כאשר קם, התפרץ ועזב את משרדי באי כוח העובדים וגם מהתנהלותו במהלך כל השבועות שקדמו לפגישה בכל הקשור לעובדים, מודיעים בזאת העובדים לבית משפט כי אבד האמון בין העובדים לבין רמי לוי והם מבקשים לאשר את הצעת מחסני השוק".

  

  צילום: מחסני השוק

 

לוי העלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל

 

בבוקר הגיש רמי לוי, כאמור, בקשה לדחות את הדיון לעוד יומיים (28 בפברואר), והעלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל; זאת, על מנת שיתאפשר לו להגיש הצעה חדשה הכוללת חתימה על הסכם עם עובדי הקואופ. אולם, השופט אלכסנדר רון דחה את הבקשה. לוי ציין בפנייתו לבית המשפט כי "חלק משמעותי מההסכמות שגובשו עם מחסני השוק מקובל עליו וכי הוא יכול להגיע עם העובדים לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי, תוך שיפור של חלק נכבד מההסכמות ושיפור מצבם של העובדים".

 

לוי הודיע כי הסכים לשמר את תנאי שכרו והעסקתו של יו"ר ועד העובדים אורי צרפי, להגביל את מספר העובדים שהחברה בשליטת לוי תוכל לפטר, לכך שהחברה לא תפטר עובדים לפני פרישה ועוד. 

 

לטענת לוי, נציגי העובדים דחו ועיכבו בקשות מצידו לנהל מו"מ עם העובדים, סירבו להציג את ההסכם הקיבוצי שנחתם עם מחסני השוק, והערימו קשיים שהובילו לכך שנדרשת ארכה של יומיים למיצוי ההליך. זאת ועוד, לוי ציין כי עליו לעבור מחר פרוצדורה רפואית, המונעת ממנו לפנות היום את מלוא זמנו לנושא.

 

העובדים מנגד טענו כי אין בינם לבין לוי והם מתנגדים לדחיה ומבקשים לאשר את המכירה לשלום נעמן ממחסני השוק שהצעתו עומדת על 140 מיליון שקל. הנאמנים תמכו בעמדת העובדים. 

  

מימי: רמי לוי ונאמני הקואופ עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב מימי: רמי לוי ונאמני הקואופ עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב צילומים: אוראל כהן, אפי שריר, עמית שעל

 

בדו"ח עדכון שהגישו הנאמנים, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצב באמצעות עו"ד שי גליקמן, נכתב: "הנאמנים סבורים, כי בנקודת הזמן הנוכחית, ולאור כברת הדרך שכל אחת מבין המציעות עברה במסגרת תהליך הגשת ההצעות, לא היה זה נכון לקיים התמחרות 'קלאסית', שכן הנאמנים העריכו שהליך מסוג זה יגרום למתחרים להתבצר בעמדותיהם וכי לא תהיה לכך כל השפעה חיובית".  

 

באשר לרמוי לוי נטען כי לעניין התמורה, "רמי לוי הוסיפה להצעתה כי היא תאפשר מימוש תווי קנייה בסך של 10 מיליון שקל. רמי לוי מעמידה את התמורה הכוללת על סך של 168 מיליון שקל".

 

באשר לזול ובגדול נטען כי "לזול ובגדול נקבעה פגישה עם באי כוח העובדים , אולם אצל באי כוח העובדים לא התקבל אישור מטעם נציג כלשהו של זול ובגדול כי בכוונתם להגיע לפגישה, ואכן במועד הפגישה לא התייצב נציג מטעמה".

 

באשר למחסני השוק צוין כי "אין שינוי בשלב זה בהצעתה של מחסני השוק, לאחר שזו כבר עדכנה את הנאמנים כי חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים, וכי תמורת המכר הכוללת שופרה לכדי סך של 140 מיליון שקל".

 

עוד ציינו הנאמנים כי ייתכן ומחסני השוק תשפר הצעתה בדיון בבית משפט. "לסיכומו של דבר - לאור המתואר במסגרת הודעה זו, הנאמנים סבורים כי יש לפעול למצות את הדיון הקבוע להיום לצורך הכרזה על הצעה זוכה בפעילות החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x