$
פרסום ושיווק

בלעדי

אסם במו"מ עם חברת נסטלה להפצת חטיפי במבה בארה"ב

שנה אחרי שנכנסה לפעילות בשוק האמריקאי: אסם פועלת להרחיב את מכירות החטיף הפופולרי. אחת הסיבות: יכולת הייצור המשופרת של המפעל החדש בקריית–גת

נווית זומר 07:3607.02.19

האם הבמבה תצמצם את האלרגיה לבוטנים בארצות־הברית? חברת אסם במגעים עם נסטלה העולמית להפצת חטיף הבמבה בארה"ב, באמצעות מערך ההפצה העוצמתי של נסטלה ארה"ב. החטיף, לפי התכנון, "יאומץ" על ידי חטיבת מזון התינוקות של נסטלה. לאחרונה יצאה פרסומת חדשה של החטיף, שבה התינוק של במבה "עושה" את ניו־יורק.

 

 

אחת הסיבות להצלחת סלטי סברה של שטראוס בארה"ב, היא השותפות עם חברת פפסיקו העולמית שמפיצה את הסלטים. לפני שנה החלה אסם בפעילות עצמאית למכירת במבה מחוץ לשוק החרדי בארה"ב, וחתמה על הסכם עם רשת הסופרים קוסטקו, וכן עם רשת ‭Trader Joe’s‬ תחת המותג הפרטי שלה.

 

סדרנית ברשת מזון עם חטיפי במבה סדרנית ברשת מזון עם חטיפי במבה צילום: שאול גולן

 

 

אך בפעילות עצמאית, כאמור, אין בכוחה לכבוש את השוק האמריקאי. כעת תעשה החברה מאמץ מוגבר כדי להגדיל את המכירות שם, בשיתוף פעולה עם נסטלה.

 

מודל דומה קיים כבר במוצרי טבעול, לאחר שנסטלה העבירה לאחריותה את פעילות השיווק, ההפצה והמכירות של המותג באירופה - וכיום הוא מספר 2 בתחליפי בשר ביבשת. כאמור, הכוונה היא שבהמשך חטיבת מזון התינוקות של נסטלה, שמחזיקה במותגים בינלאומיים ידועים כמו גרבר או פורמלת המזון לתינוקות NUN, תהיה אחראית לכל פעילות במבה בחו"ל.

 

מפחית אלרגיה

 

האמריקאים הם צרכנים כבדים של חטיפים מלוחים כך שהשוק רלוונטי לבמבה. הם כבר החלו את ההיכרות עם החטיף אחרי שהמכון הלאומי לבריאות בארה"ב המליץ לחשוף ילדים, בפרט תינוקות עד שנה, לחטיפי בוטנים כ"חיסון" נגד פיתוח אלרגיה לבוטנים. חטיף הבמבה הומלץ משום שאינו מכיל שברי בוטנים והוא נימוח.

 

באותו מחקר התברר ששיעור האלרגיה לבוטנים של תינוקות ישראלים נמוך משמעותית מהממוצע בעולם. לפי המחקר, הסיבה היא צריכת במבה בגיל הרך. ההמלצות זכו להדים רבים בתקשורת האמריקאית.

 

בזכות המפעל החדש

 

העיתוי הנוכחי במגעים עם נסטלה אינו מקרי: מפעל הבמבה החדש של אסם בקריית־גת, שהוקם בהשקעה של 200 מיליון שקל ונמצא כעת בהרצה, הוא בעל כושר ייצור יותר מכפול מהמפעל הישן, דבר שמבטיח יכולת הספקה לביקושים גדולים גם מחוץ לישראל.

 

נסטלה, אחת מחברות המזון הגדולות בעולם, מפיצה מאות מותגים מתוצרתה בארה"ב לכל רשתות המזון, ומכירותיה בארה"ב מהוות כ־25% מכלל המכירות.

 

הפצה דרכה יכולה להניב בטווח הרחוק מכירות של מאות מיליוני שקלים ותמלוגים שמנים לקופת אסם. ההפצה, אם תתבצע, תחל בעוד שנה לפחות.

 

מאסם נמסר כי היא פועלת נמרצות לשיווק במבה בצפון אמריקה באמצעות אסם ארה"ב ואינה מנהלת מגעים עם נסטלה בנושא זה בשלב זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x