$
פרסום ושיווק

המשנה למנכ"ל אלקטרה צריכה דורון סלע התפטר מתפקידו

סלע עזב את החברה זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד של המנכ"ל החדש צביקה שווימר. בחודשים האחרונים הציגה אלקטרה צריכה ירידה משמעותית בהכנסות וברווחים

אורנה יפת 10:0701.02.19

דורון סלע, המשנה למנכ"ל אלטרה צריכה, עזב את החברה, לאחר ארבע שנים. סלע התפטר מתפקידו תקופה קצרה לאחר כניסתו של מנכ"ל החברה החדש צביקה שווימר. לאחרונה מכר סלע את מניות אלקטרה צריכה שהיו ברשותו.

 

פרישתו של סלע, שהגיע לאלקטרה בדצמבר 2014, הייתה צפויה לאור חילופי בעלי התפקידים הבכירים בהנהלת אלקטרה צריכה שנבעה מירידה בתוצאות הפיננסיות והתפעוליות. כמו כן, זאב קלימי שכיהן כמנכ"ל החברה ב-4 השנים האחרונות, עזב את החברה על רקע חקירת הרשות לניירות ערך בחשד לסחר במידע פנים במניות אסם.

 

 

 

במכתב שכתב לעובדי אלקטרה מנכ"ל החברה שווימר הוא בישר להם על עזיבתו של סלע, והודיע כי הוא יישאר בתפקידו עד סוף מרץ 2019 וימשיך לנהל את אגף הכספים. בהמשך המכתב הודה שווימר לסלע על "תרומתו הרבה לחברה במהלך התקופה הודות למהלכים משמעותיים שהוביל הן בתחום העסקי והן בשינוי תהליכים פנימיים מרכזיים לחיזוק תשתיות החברה".

 

בחודשים האחרונים הציגה אלקטרה צריכה ירידה משמעותית בהכנסות וברווחים. בתוצאות הכספיות לתשעת החודשים הראשונים של 2018 ירדו המכירות בשוק המזגנים בישראל ב-18%, ובהתאם הציגה אלקטרה צריכה בתקופה זו ירידה של 26% בהכנסות מגזר מוצרי החשמל (מגזר שתוצאותיו כוללות גם את פעילות המזגנים). במגזר מוצרי הצריכה נרשמה ירידה של 30.5% בהכנסות ברבעון השלישי ל-318 מיליון שקל, הרווח במגזר צלל ב-84% ל-6.5 מיליון שקל, לעומת 40.6 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

 

מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר צילום: אוראל כהן

 

במגזר קמעונאות החשמל (שבו פעילה החברה עם רשתות הקמעונאות מחסני חשמל, שקם אלקטריק ורשת לממכר טלפונים ניידים), עמדו המכירות על 306 מיליון שקל – ירידה של כ-7% בהשוואה לרבעון המקביל, המיוחסת בעיקר לירידה במכירות המזגנים. המכירות למ"ר בחנויות הזהות במגזר הקמעונאות ירדו ב-7% ברבעון ל-3,038 שקל. בסופו של הרבעון ירד הרווח במגזר הקמעונאות ב-30% ל-12 מיליון שקל.

 

בסה"כ סגרה הקבוצה את הרבעון השלישי עם הכנסות ל-691.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-847.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, ירידה של 18%. הרווח התפעולי נחתך ב-51% ל-37.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-76.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי ירד ל-13.8 מיליון שקל, בהשוואה ל-41.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x