$
פרסום ושיווק

ברגע האחרון: אופיס דיפו תיכנס לדיוטי פרי

יומיים לפני הפתיחה קיבל רני צים את אישור המכס תחת מגבלות נוקשות וחתימה על ערבויות כספיות גבוהות - שיחולטו אם יבוצעו עבירות מכס. הסיבה: שותף בחברת בת של צים נחשד במעורבות בהברחת טלפונים סלולריים

נווית זומר 11:1631.01.19
ברגע האחרון: יומיים לפני מועד פתיחת חנות האלקטרוניקה בדיוטי-פרי בנתב"ג על ידי הזוכה החדשה במכרז, רשת אופיס דיפו, הודיע אתמול המכס כי הוא מוכן לאשר, תחת מגבלות נוקשות, את החברה בראשות רני צים כמפעילת חנות האלקטרוניקה הפטורה ממס בנתב"ג.

   

 

רני צים רני צים צילום: תומי הרפז

 

 

אחת הדרישות הלא־שגרתיות שנדרש להן צים היא חתימה על ערבויות כספיות גבוהות, שיחולטו אם תתגלה עבירה על חוקי המכס ברשת ו/או בחנות הדיוטי־פרי. כמו כן, הוא התחייב לשורה של "פעולות בקרה" שימנעו אפשרות לזליגת מוצרים מחוץ לדיוטי-פרי.

  

השקיע מיליוני שקלים בשיפוץ החנות

 

ההסכם של צים ובאי כוחו נחתם עם נציגי המכס אתמול. מאז זכייתו במכרז באוקטובר עם ההצעה הגבוהה ביותר (54 מיליון שקל דמי תמלוגים שנתיים) השקיע צים מיליוני שקלים בשיפוץ החנות, כפי שהתחייב בחוזה, השקעה שהייתה יורדת לטמיון אילולא אושר.

  

לפני שבוע, כאשר מועד פתיחת החנות כבר בפתח והמכס עדיין עמד בסירובו, פנה צים לבג"ץ נגד אגף המכס בעקבות העיכוב בקבלת ההיתר. ביהמ"ש הורה למדינה להשיב עד מחר נגד העתירה, בעקבותיה גיבש המכס מתווה מחמיר. גורם מקורב אמר שהסנקציות במתווה לא "מעודדות" ביצוע עבירות מכס.

  

המכס סירב להעניק לצים את האישור הנדרש, כפי שנחשף לראשונה ב"ממון", בעקבות מעורבות לכאורה של יניב בנדר, שותף בחברת בת של אופיס דיפו, בהברחת טלפונים סלולריים לארץ. לצורך המכרז של רשות שדות התעופה, צים הקים חברה חדשה בשם אופיס 3000 דיוטי, שהיא בבעלות מלאה של אופיס 3000 - שגם בבעלותו. לאופיס 3000 חברת בת נוספת בשם אופיס 3000 אילת, שפועלת בעיר הדרומית ומתרכזת בעיקר במכירת טלפונים סלולריים.

  

השותף נעצר פעמיים

 

באופיס 3000 אילת מכהן כשותף ודירקטור אותו בנדר, שב-2016 פורסם שנעצר בחשד להברחת טלפונים חכמים לארץ תחת סיווג אחר כדי להימנע מתשלום מס. בנדר נעצר גם ב-2012 כשנחשף ניסיון הברחה בסך 2 מיליון שקל של טלפונים סלולריים, גם הפעם תחת סיווג אחר. התיק בעניינו הועבר לבחינה משפטית וטרם הוכרע.

 

צים רכש את אופיס דיפו ב-2016, אחרי שנקלעה לקשיים. תחתיו עברה הרשת לרווחיות והתרחבה, והיא מונה כיום 40‬ סניפים.

 

בתגובה נמסר מצים: "אופיס דיפו מודה לראש מנהל המכס. במסגרת סמכותו קבע מינהל המכס מספר תנאים הוגנים למתן הרישיון, והחברה תפעל בהתאם לתנאים אלו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x