שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

לפחות 5 קמעונאים גדולים מתמודדים על רכישת קואופ

ל"כלכליסט" נודע כי לנאמני הרשת הוגשו הצעות על ידי רשתות פרש מרקט, ויקטורי, שיווק השקמה, זול ובגדול ומחסני השוק של שלום נעמן. הערכות הן כי רמי לוי ויוחנן הגישו הצעות לרכישת פעילות כל סניפי הרשת וכן נכסי הנדל"ן שבבעלות החברה

נורית קדוש 18:5107.01.19

הארכת המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת רשת קואופ שנקלעה לפני חודש להקפאת הליכים, הובילה לפחות 5 קמעונאים גדולים להגיש הערב הצעות לרכישתה.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי לנאמני הרשת - רו"ח חן רדיצ'ב ועו"ד שלמה נס - הוגשו הצעות על ידי רשתות שיווק השקמה שבשליטת רמי לוי, זול ובגדול של אבי יוחנן, ויקטורי בשליטת אייל רביד, פרש מרקט של האחים אמיר, ומחסני השוק של שלום נעמן. האחים אמיר ושלום נעמן הגישו הצעות לרכוש רק חלק מהסניפים. בכוונת הנאמנים למכור את הרשת כמקשה אחת, בהתאם לדרישת העובדים וההסתדרות, צפויה להפוך הצעה זו לפחות רלוונטית.

 

לוי ויוחנן הגישו הצעות לרכישת פעילות כל סניפי הרשת וכן נכסי הנדל"ן שבבעלות החברה.

 

בכוונת הנאמנים למכור את הרשת כמקשה אחת, בהתאם לדרישת העובדים וההסתדרות, צפויה להפוך הצעה זו לפחות רלוונטית. 

אייל רביד, בעלי ויקטורי אייל רביד, בעלי ויקטורי צילום: צפריר אביוב

 

הערכות הן כי לוי ויוחנן הגישו הצעות לרכישת פעילות כל סניפי הרשת וכן נכסי הנדל"ן שבבעלות החברה. הצעות מסוג זה אמורות לעמוד על סכום של כ-220-200 מיליון שקל. שאר ההצעות הנוגעות לרכישת פעילות 43 הסניפים בלבד צפויות לעמוד על כ-130-100 מיליון שקל.

 

נאמני הרשת מבקשים לסיים את המכירה בהקדם וינסו אף להמנע מהליך התמחרות שיאריך את ההליך. אם אחת ההצעות גבוהה בשיעור ניכר מהאחרות, יהיה קל יותר לנאמנים לותר על הליך ההתמחרות, מאשר מצב בו יש מספר הצעות בסכומים קרובים. מחר צפויים הנאמנים להעביר לרשות ההגבלים העסקיים את שמות הקונים הפוטנציאליים, בכדי לוודא שאין התנגדות לאחד מהם, על רקע הפריסה הגאוגרפית שלו.

 

נאמני הרשת שהציעו למכירה גם את פעילות הפצת הסחורה לכ-130 מרכולים במרחב הכפרי, מסרו אתמול כי קיבלו 10 הצעות לרכישת הפעילות וכי יש כ- 50 מתעניינים ברכישת הנדלן של הרשת.

 

הערכות הן כי ב- 10 הצעות שהוגשו יש מלב 5 ההצעות לרכוש את הפעילות כמקשה אחת, הצעות לרכישת סניפים בודדים באזורים מסויימים.

 

בשיחה עם "כלכליסט" טען היום יו"ר ועד העובדים של קואופ אורי צרפי כי לא יתן לעובדים לעבוד בחברה שתנסה לקנות את הסניפים ללא קליטת כל 900 העובדים תחת הסכם קיבוצי שיחתם עם ההסתדרות. עוד טען צרפי כי מיזוג סניפי קואופ על ידי הרוכש עם סניפי הרשת בבעלותו, יחייב הענקת תנזאים זהים לעובדי אותה רשת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x