$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ריצ'י האנטר מוכר 20% ממחלבות גד לדיסקונט

גרין לנטרן של האנטר מוכרת כמחצית ממניותיה במחלבות גד לדיסקונט לפי שווי של 300 מיליון שקל. רכשה 49% מהחברה ב־2015 לפי שווי של 200 מיליון שקל

גולן חזני 07:0631.12.18

בנק דיסקונט רוכש 20% ממניות מחלבות גד לפי שווי של 300 מיליון שקל - כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נחתמת בימים אלו ובסופה יועברו המניות מידי קרן גרין לנטרן של ריצ'י האנטר לידי דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של הבנק. האנטר ניהל לפני כשנה משא ומתן מתקדם למכירת המניות בגד לפועלים שוקי הון של בנק הפועלים ודיסקונט, אולם העסקה לא הבשילה. לאחר הפסקה של מספר חודשים נכנס האנטר לתהליך מול דיסקונט קפיטל בניהולה של הילה חימי־אלפרט. זוהי עסקת אקוויטי שנייה לדיסקונט בכהונתה של חימי־אלפרט.

 

מחלבות גד הוקמה ב־1980 בידי עזרא כהן והיא מעסיקה 400 עובדים. מחזור המכירות שלה מוערך ב־450–400 מיליון שקל בשנה ומגיע חציו מהשוק המוסדי וחציו מהשוק הקמעונאי. לפי ההערכות, החברה מצויה בתהליך צמיחה בשנים האחרונות והכנסותיה צמחו ב־150% בעשור האחרון. ה־EBITDA של החברה מוערך ב־40 מיליון שקל בשנה.

 

פס הייצור של מחלבות גד פס הייצור של מחלבות גד צילום: צביקה דור

 

כהן ניהל בעבר מגעים למכירת המחלבות לגורם צרפתי, אך אלו לא הבשילו. לאחר בחינת אפשרות של הנפקה בבורסה בחר כהן להכניס את גרין לנטרן כשותפה ובדצמבר 2015 מכר לקרן 49% ממניות החברה לפי שווי של 200 מיליון שקל. כעת מוכרת גרין לנטרן נתח גדול מאחזקותיה במחלבות לאור רצונם של מספר משקיעים קטנים בה לממש את ההשקעה. בדיסקונט רואים במחלבות גד השקעה מעניינת לאור רמות התשואה והסיכון ופוטנציאל הצמיחה של החברה.

 

ריצ'י האנטר ריצ'י האנטר צילום: אוראל כהן

 

רכישת המניות במחלבות גד היא העסקה השנייה של דיסקונט עם גרין לנטרן, לאחר שבאוגוסט האחרון רכשו שני הגופים במשותף את השליטה בגלידות פלדמן לפי שווי של כ־60 מיליון שקל. הכנסת בנק דיסקונט כשותף במחלבות גד מסמנת את סיום שיתוף הפעולה בין גרין לנטרן לבין פועלים שוקי הון, שותפות שבמסגרתה השקיע הפועלים 30 מיליון שקל ברכישת 20% ממניות הולמס פלייס שבשליטת הקרן.

 

גד מחזיקה בהסכם שיתוף פעולה עם מחלבות רמת הגולן, שאפשר לה להיכנס איתה לקטגוריות נוספות בעולם הקמעונאות, כמו אספקת חלב למותג הפרטי של שופרסל. גד ניהלה במשך חודשים ארוכים מגעים לרכישת מחלבות רמת הגולן אך אלו לא הבשילו להסכם ונעצרו בסוף 2017. באוגוסט האחרון הצטרפה מחלבות גד למהלך העלאת המחירים של ספקי המזון והודיעה לרשתות השיווק חלק ממוצריה יתייקרו ב־2.2% בממוצע על רקע העלייה המתמשכת במחיר החלב הגולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x