$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

אתר האופנה סטייל ריבר שבבעלות קבוצת זאפ נסגר

הנהלת החברה כינסה בצהריים את העובדים והודיעה להם על סגירת האתר. האתר נרכש לפני כשנתיים על ידי זאפ

אורנה יפת 14:5217.12.18

אתר האופנה סטייל ריבר נסגר.

 

היום (ב') בשעה 13.00 כינסה הנהלת החברה את העובדים והודיעה להם על סגירת האתר, שמעסיק 15 עובדים ונמצא בבעלות קבוצת זאפ, שרכשה אותו לפני כשנתיים.

 

 

 

קבוצת זאפ, בבעלות קרן אייפקס בניהולה של זהבית כהן, רכשה את אתר המכירות המקוון ב-2016 וזמן קצר לאחר מכן ניסה המנכ"ל היוצא אילן צחי למכור את האתר שפעילותו איננה רווחית.

 

אתר האופנה סטייל ריבר. נסגר אתר האופנה סטייל ריבר. נסגר

 

 

סטייל ריבר החליף לא מעט ידיים והתקשה להתמודד עם התחרות בענף האופנה. קבוצת זאפ הייתה בעלת המניות השלישית שהחזיקה באתר, כאשר כל בעלי המניות שהחזיקו בו בשנים עברו, ניסו להיפטר ממנו לאחר תקופה קצרה.

 

ההערכות בשוק היו כי זאפ שילמה עבור סטייל ריבר 8 מיליון שקל בלבד. לשם השוואה, יצויין כי קבוצת גולף רכשה את אתר האופנה עדיקה, הנחשב כיום לאתר האופנה המוביל, תמורת 40 מיליון שקל.

 

סטייל ריבר הוקם בשנת 2010 על ידי חברת איריו שבהמשך מכרה מחצית מהמניות לזכיינית קשת, אשר רכשה את המניות באמצעות אתר מאקו, ובאוקטובר 2013 רכשה איריו בחזרה את האחזקות של קשת בסטייל ריבר.

 

באפריל 2015 רכשה קבוצת משקיעים שכללה את בריאן אנדרסון, משקיע יהודי בריטי, וליאון פאליק, יו"ר קבוצת פאליק האמריקאית, 60% מהמניות מידי חברת איריו, מייסדת האתר, תמורת 4 מיליון שקל, ובאוגוסט 2016 כבר מכרה אותו קבוצת המשקיעים לקבוצת זאפ.

 

סטייל ריבר היתקשה לעבור לרווחיות בשל רווח גולמי נמוך יחסית, שנבע מהמודל העסקי שהיה מבוסס על קונסיגנציה. גם בבעלות של משקיעים מחו"ל, המשיך האתר להתבסס על שיטת עבודה של רכישה מיבואנים מקומיים שהעמידו סחורה לאתר וקיבלו עליה תשלום לאחר המכירה, בו בעת שהתחרות בענף האופנה איננה מאפשרת להרוויח עם מתווך באמצע. חברות אופנה שרוצות להרוויח חייבות לקנות סחורה ישירות מסין, לחתוך את המתווכים, ולמכור לצרכן הסופי – מה שזאפ לא יכולה לעשות מכיוון שהיא לא בנויה לייבא בעצמה סחורה מסין. זאפ אינה מתמחה באופנה או טקסטיל ולא עובדת מול מפעלים בסין, אך המחשבה הייתה שהיא תוכל לייצר טראפיק לסטטייל ריבר, אך בפועל זה לא קרה.

 

מקבוצת זאפ נמסר בתגובה: "קבוצת זאפ החליטה על סגירת פעילותו של אתר סטייל ריבר לאחר שלא הציג רווחיות תקופה ממושכת וכן בשל אי התאמה לפעילות הליבה של הקבוצה. הנהלת הקבוצה הודיעה על כך לעובדי החברה והוצעו להם תפקידים חלופיים בקבוצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x