$
פרסום ושיווק

גולן יוכפז מועמד מוביל לתפקיד מנכ"ל תאגיד השידור כאן

בכירים בענף טוענים כי מנכ"ל חדשות עשר יכול להוות תחרות אמיתית לאלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד כיום. בשלב זה יוכפז מוביל עם מנכ"ל ערוץ עשר יוסי ורשבסקי את המיזוג עם רשת

יואב סטולר 08:0110.12.18

גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות עשר, מסתמן כאחד המועמדים הבולטים לתפקיד מנכ"ל תאגיד השידור כאן, כך נודע ל"כלכליסט". בשלב זה יוכפז מוביל עם מנכ"ל ערוץ עשר יוסי ורשבסקי את מיזוג ערוץ עשר ורשת, כשהערוץ הממוזג צפוי לעלות לאוויר בעוד מספר ימים. בכירים בענף אמרו ל"כלכליסט" כי מועמדותו של יוכפז ראויה, והגדירו אותו כמי שיכול להוות תחרות אמיתית לאלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד כיום.

 

 

 

יוכפז נחשב לאחת הדמויות הדומיננטיות בערוץ עשר, בין היתר בשל יחסיו הקרובים עם ורשבסקי. בתחילת 2018 האריך דירקטוריון חדשות עשר את כהונתו של יוכפז בחמש שנים. ההחלטה בעניינו התקבלה פה אחד, כשהוא זוכה לגיבוי הן מצד בעלי המניות והן מצד נציגי הציבור, שהגדירו אותו כמנהל ערכי, ישר, בעל הבנה עיתונאית עמוקה ומי שהתאים ועדכן את התוכן של חדשות עשר לשיח העכשווי.

 

מימין: גולן יוכפז, מנכ"ל ערוץ חדשות 10 ואלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי מימין: גולן יוכפז, מנכ"ל ערוץ חדשות 10 ואלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי צילום: עדי אורני, איה אפרים

 

על שולחנו של יוכפז ניצב כיום האתגר של ההכנות לקראת מיזוג ערוץ עשר ורשת, כשהסוגיה הבוערת מכולן היא חרב הקיצוצים שמרחפת גם מעל ראשה של חברת החדשות, בראשותו.

 

בעוד בעלי המניות יידרשו להכניס את היד לכיס ושוב להזרים כספים, הפעם לטובת הערוץ הממוזג, בעשר וברשת עומדים לצמצם משכורות ולקצץ בכוח האדם.

 

הזיהוי של יוכפז עם חדשות עשר הופכת את התמודדותו לתפקיד מנכ"ל תאגיד השידור לדרמטית במיוחד. ל"כלכליסט" נודע כי אחד התרחישים האפשריים שיסייעו לשמירה על שקט תעשייתי בתוך חדשות עשר הוא כי יוכפז עצמו לא יגיש מועמדות עד התאריך הרשמי, 18 בדצמבר, והוועדה האחראית תפעיל את סמכותה ותזמן אותו מצדה כמי שרואה בו מועמד ראוי למשרת מנכ"ל כאן.

 

בעבר היה יוכפז עורך "אולפן שישי" בחברת החדשות (חדשות 2 דאז), מגיש "עולם הבוקר" ברשת, עורך ומגיש "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, שם גם החל את דרכו העיתונאית, ואף היה לאחד המתמודדים הסופיים לתפקיד מפקד התחנה ב־2012.

 

מגולן יוכפז נמסר: "אין מקום עבודה שאני אוהב יותר מחדשות עשר. אין בכוונתי לעזוב את תפקידי. חדשות עשר עומדת בפני אתגר גדול ערב המיזוג בין "רשת" ל"עשר", ואני מתרכז בימים אלה רק בעניין הזה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x