$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

איש העסקים משה אדרי במגעים לרכישת ערוץ 24 מקשת

אדרי מנהל את המגעים ככל הידוע דרך חברת אן.אם.סי (NMC United) שבבעלות חברת האחזקות שלו ושל אחיו המנוח ליאון, יונייטד קינג. לפי הערכות, אדרי צפוי לשלם כ־15 מיליון שקל תמורת הערוץ

גולן חזני 06:4806.12.18

איש העסקים משה אדרי, בעל השליטה ברשת סינמה סיטי, מנהל מגעים לרכישת ערוץ 24 מידי קשת. ל"כלכליסט" נודע כי אדרי נמצא בשלבים של בדיקות נאותות לערוץ.

קשת החליטה כבר באוגוסט האחרון למכור את הערוץ, שתחת בעלותה לא הצליח להתרומם והפסדיו לאורך השנים חצו את 100 מיליון השקלים. קשת לא הצליחה למשוך צופים ומפרסמים לערוץ, שמשדר בעיקר קליפים ותוכניות מוזיקה.

 

אדרי מנהל את המגעים ככל הידוע דרך חברת אן.אם.סי (NMC United) שבבעלות יונייטד קינג - חברת האחזקות שהקים יחד עם אחיו המנוח ליאון שנפטר לאחרונה. את אן.אם.סי מנהלת פנינה אדרי, אשתו של משה, והיא מובילה את המגעים לרכישה.

 

משה ופנינה אדרי משה ופנינה אדרי צילום: דוד וינוקור

 

לפי הערכות, אדרי צפוי לשלם כ־15 מיליון שקל תמורת הערוץ, אף שקשת מעריכה את שוויו בדו"חותיה ב־20 מיליון שקל. קשת רכשה את הערוץ ב־2009 תמורת 10 מיליון דולר, וצפויה להשתמש בכסף שתקבל תמורתו כחלק מהתשלום לרכישת חלקה של רשת בחברת החדשות. בשבוע שעבר חתמו שתי החברות על עסקה שלפיה קשת תשלם לרשת 120 מיליון שקל עבור חלקה, עם תשלום אופציונלי של 20 מיליון שקל נוספים. בשוק הפועל במודל של רישיונות שידור, ערכו של ערוץ 24 אינו גבוה עבור קשת, בעיקר לאור העובדה שהשוק פתוח ליזמים שמעוניינים להקים ערוץ דומה.

 

אדרי מזוהה בעיקר עם עולם הקולנוע, והוא בעל השליטה בששת מתחמי הקולנוע סינמה סיטי, הבולטים בהם בצומת גלילות ובראשון לציון. ב־2014 רכשו לאומי פרטנרס והכשרה ביטוח 20% מסינמה סיטי כל אחת תמורת 100 מיליון שקל, בעסקה ששיקפה לחברה שווי של 500 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x