$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

משתתפי מכרז הממתקים בדיוטי פרי מבקשים לחשוף את מסמכי הזוכה

המשתתפים דורשים מרשות שדות התעופה לחשוף את המסמכים של הזוכה, שגברה ב-1 שקל בלבד על המקום השני

אורנה יפת 08:4129.11.18

משתתפי המכרז להפעלת עמדות ממתקים בדיוטי פרי טרמינל 3 בנתב"ג דורשים מרש"ת (רשות שדות התעופה) לחשוף את מסמכי ההצעה הזוכה במטרה לבחון צעדים משפטיים.

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי במכרז זכתה ההצעה של קבוצה שכללה את רשת עולם הממתקים (חברת פיצוחי ירושלים), את זכיין ארומה ישראל בנתב"ג ושני שותפים נוספים. הצעתה היתה גבוהה בשקל בלבד מההצעה של קבוצה שהוביל איש העסקים יעקב לוזון וחברת ממתקי סיון.

יעקב לוזון, קבוצתו הגיעה למקום השני במכרז. "כמו הסיכוי לזכות בלוטו בארה"ב" יעקב לוזון, קבוצתו הגיעה למקום השני במכרז. "כמו הסיכוי לזכות בלוטו בארה"ב" צילום: עמית שעל

 

 

הצעת הקבוצה של לוזון עמדה על 15,555,555 שקל, וזו של עולם הממתקים ושותפיה עמדה על 15,555,556 שקל. "נראה לי תמוה ששתי קבוצות הגישו בדיוק את אותו הסכום", אמר לוזון ל"כלכליסט". "לכאורה יש פה משהו לא תקין, כי הסיכוי שמישהו ישים שקל יותר ממה שאני הצעתי הוא כמו הסיכוי לזכות בהגרלה בלוטו בארה"ב". בנוסף למסמכים, מבקשת קבוצתו של לוזון מרש"ת, באמצעות עו"ד גדעון פישר, להימנע מנקיטת פעולות בנוגע למכרז.

 

על פי גורמים שהתעניינו במכרז, מחזור המכירות של עמדות הממתקים ב־2017 עמד על 42 מיליון שקל, והסכום צפוי לעלות ל־45 מיליון שקל ב־2018.

 

במכתב שהיפנה עו"ד פישר למשה מיכאלי, רכז מכרזים בועדת המכרזים של רשות שדות התעופה: "ביום 22.11.18 נמסר למרשותינו כי לא זכו במכרז, כאשר בין ההצעה הזוכה להצעה שהוגשה על ידיהן קיים פער של 1 שקל (!!), זאת במכרז בו ההצעה היא בת שבע ספרות (!!). מרשותינו, בהתאם לזכותן, ביקשו לעיין במסמכי המכרז, בכדי לבחון את צעדיהן המשפטיים בהתאם. חרף בקשת מרשותינו טרם הומצאו להן מסמכי המכרז ובכלל זה: מסמכי ההצעה הזוכה, פרוטוקול פתיחת מעטפות המכרז, חוות דעת מקצועית ומשפטית ביחס למציע הזוכה, פרוטוקול אישור הזוכה על ידי ועדת המכרזים, יתר מסמכי המכרז, כולל הצעות המכרז השונות ואומדן המכרז.

 

"בהתאם, היננו מבקשים כי מסמכי המכרז יועברו לידינו בדחיפות. בנוסף, הנכם נדרשים להימנע מכל פעולה של שינוי הסטטוס המשפטי, הווה אומר, חתימת מסמכי ההתקשרות עם הזוכה או מתן הרשאה לביצוע השקעוות או התחייבויות כספיות על ידי הזוכה. היות והשבתם את ערבותן של מרשותינו על דשעת עצמכם, ערבות זו תושב לכם כאשר מרשותינו מבקשות כי ערבותן תישאר בידיכן עד לבירור העילות המשפטיות השונות. אין באמור מכתב זה כדי למצות טענות מרשותינו בנוגע להתנהלותכם במכרז".

 

רש"ת: "ועדת המכרזים של הרשות פעלה בהתאם לתקנות חוק חובת המכרזים והוראות המכרז המחייבות כפי שפורסמו ולכן הכריזה על ההצעה הכספית הגבוהה ביותר כהצעה הזוכה במכרז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x