$
פרסום ושיווק

התאגיד נכנע לממשלה, והאירוויזיון יהיה "רזה" יותר

מועצת התאגיד אישרה את מתווה ההלוואה מטעם האוצר למימון האירוע - 70 מיליון שקל בפריסה על פני 15 שנה; זאת בניגוד לעמדת המנכ"ל קובלנץ שדרש מימון מלאה מהמדינה; לפיכך האירוע יעבור למודל רזה מהמתוכנן כדי לחסוך בעלויות; כן תירשם פגיעה בהפקות המקור והיצירה המקומית של התאגיד

יואב סטולר 17:4227.11.18

מועצת התאגיד השידור הישראלי (כאן) אישרה הערב (ג') את מתווה ההלוואה למימון האירוויזיון בישראל, כפי שהובאה לפניה על ידי הממשלה. על פי המתווה שהושג, התאגיד יקבל מהמדינה הלוואה של 70 מיליון שקל בפריסה על פני 15 שנים.

 

 

 

יתר התקציב להפקה ימומן מההכנסות הצפויות מפרסום, ממכירת כרטיסים ומתקציב מהאיגוד האירופי (EBU). על פי טיוטת התקציב שהוגשה ל-EBU, נאמדת עלות האירוע בכ-110 מיליון שקל. עתה, לאחר החלטת התאגיד גורמים המקורבים לנושא הסבירו הערב בשיחה עם "כלכליסט" כי מי שעתיד להיפגע מהמתווה שסותר את דרישת כאן ומנכ"לה, אלדד קובלנץ, לקבלת המימון המלא מצד המדינה – הם תקציב התאגיד לשנת 2019, כמו גם אירוע האירוויזיון עצמו.

 

לפיכך, מה שנועד להיות אירוע גרנדיוזי בתל אביב שיבליט את מה שלמדינת ישראל ולתל אביב יש להציע צפוי לעבור למודל רזה מהמתוכנן. אותם גורמים תיארו כי צפויים שינויים במתכונת בהפקה על מנת לבחון דרכים להוזלת העלויות. לדבריהם, הנראות והשיווק של ישראל בעולם צפויים להיפגע מאותם קיצוצים בתקציב האירוע כתוצאה מהיעדר המימון הממשלתי.

 

כמו כן, תקציב 2019 של כאן צפוי גם הוא לעבור הרזייה עם ההחלטת דירקטוריון כאן בראשות גיל עומר להניח את הנשק ולהעדיף שלא להמשיך ולהילחם מול האוצר והפוליטיקאים. רבים בשוק התקשורת מייחסים את ההחלטה לחשש שמא הקרב על האירוויזיון עלול לעלות לכאן בהפסד במלחמה על חייו, על תקצובו ועל עצמאותו אל מול מפלגת השלטון – הליכוד - שמחפשת להצר את צעדיו.

 

 

הסעיפים שעתידים להינזק בצורה הקשה ביותר בתקציב כאן הם היצירה המקומית והפקות המקור. אלה נחשבים למוצרים יקרים מאוד בהשוואה לחלופות, ומנגד – מהווים את אחת הסיבות לקיום שידור הציבורי.

 

נטע ברזילי נטע ברזילי צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x