שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

בעלי כפר השעשועים מפרקים את השותפות

מחלוקת בין הקבוצה בהובלת האחים ניסנוב לבין הקבוצה בראשות חנן אסיאג ויובל עיני על ניהול והשקעות צפויה להוביל להתמחרות על נטילת מלוא הבעלות

אורנה יפת 07:0419.11.18

רשת הצעצועים כפר השעשועים צפויה להחליף ידיים בפעם השישית מאז הקמתה ב־1992, על רקע חילוקי דעות בין קבוצות הבעלים, כך נודע ל"כלכליסט". הבעלות על הרשת נחלקת כיום בין שתי קבוצות משקיעים: הראשונה בראשות בעלי קבוצת הפועל תל אביב בכדורגל האחים איציק ושרון ניסנוב, זאב גרינברג ומאיר תושב; והשנייה בראשות אנשי העסקים חנן אסיאג, מבעלי חברת אורתם מליבו, ויובל עיני, הפעיל גם הוא בתחום הבנייה.

 

 

 

 

סניף של כפר השעשועים. ההתמחרות צפויה להיערך לפי שווי של כ־6.5 מיליון שקל סניף של כפר השעשועים. ההתמחרות צפויה להיערך לפי שווי של כ־6.5 מיליון שקל צילום: אלעד גרשגורן

 

הקבוצות החליטו לפרק את השותפות לאור חילוקי דעות בנוגע להשקעות וניהול הרשת. בינואר הקרוב צפויים השותפים לקיים תהליך התמחרות במב"י (Buy Me Buy You), שבסופו אחד הצדדים ירכוש את חלקו של השני. ההתמחרות צפויה להיערך לפי שווי של כ־6.5 מיליון שקל, הסכום שבו נמכרה כפר השעשועים לאסיאג ועיני מכינוס נכסים אשתקד. השניים רכשו את הרשת בעת שמנתה 57 סניפים, המופעלים בזכיינות, אך מאז לא נפתחו סניפים חדשים והרשת אף סגרה ארבעה מהסניפים הקיימים. האחים ניסנוב ושותפיהם ניסו לרכוש את הרשת מכינוס אך הפסידו בהליך ההתמחרות, ולאחר שנמכרה לאסיאג ועיני הם נכנסו אליה כשותפים. על אף השותפות העסקית, האחים ניסנוב שומרים על מעורבות נמוכה בפעילות הרשת.

 

לפי גורמים בענף הקמעונאות, הקבוצה של אסיאג ועיני מעוניינת בבעלות מלאה כדי לחזק את מעמד הרשת בענף הצעצועים ולהגדיל את מספר סניפיה. זאת בשעה שהאחים ניסנוב ממקדים בימים אלו את מאמציהם הכספיים ברשת העיצוב היפנית מיניסו שהם מחזיקים בזיכיון שלה. הסניף הראשון של מיניסו נפתח בקניון עזריאלי תל אביב בחודש יולי, ולדברי שרון ניסנוב, בכוונתם לפתוח לפחות 35 סניפים ב־2019. בשוק מעריכים כי האחים ניסנוב פחות מתעניינים בכפר השעשועים בשלב זה. בנוסף לקבלת הזיכיון למיניסו מחזיקים האחים ניסנוב גם בבעלות על רשת הפארם סמארט־פארם, שנולדה מרכישת 11 סניפי ניו־פארם שהממונה על הגבלים דרשה משופרסל למכור כתנאי לאישור המיזוג עם ניו־פארם.

 

"הרשת כמעט ולא עבדה בשנה האחרונה בשל חילוקי דעות בין קבוצות הבעלים", מסר עיני ל"כלכליסט". "הרשת לא מפסידה אבל גם לא מרוויחה. אני מאמין שהזכיינים היו רוצים שיהיו להם אבא ואמא כמו שצריך. אם נזכה בהתמחרות, הרשת תצא לדרך חדשה, כי אנחנו רוצים להשביח ולחזק את הסניפים". מהאחים ניסנוב לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת העיתון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x