$
פרסום ושיווק

יוליה שמאלוב ברקוביץ': לא מתכוונת להתפטר, אשלים את ההליך בעניין המיזוג

ערב הישיבה המכריעה בעניין מיזוג ערוץ 10 ורשת ויממה לאחר ששר התקשורת החליט שלא להאריך את מינוי הקבע שלה, יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מבהירה: "לא אתפטר, אוסיף למלא את תפקידי כולל בעניין המיזוג"

יואב סטולר 19:1307.11.18

יושבת ראש הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, יוליה שמאלוב ברקוביץ', מכחישה הערב את השמועות על התפטרותה האפשרית ומצהירה: "אמשיך בתפקידי". בהודעה שנשלחה מטעם הרשות השנייה כותבת שמאלוב ברקוביץ': "בניגוד להדלפות השונות אינני מתכוונת להתפטר מתפקידי בשלב זה, אלא אוסיף למלא נאמנה את תפקידי, לרבות בשאלת המיזוג, כל עוד אני מכהנת כיו"ר הרשות השנייה".

 

 

 

יושבת ראש הרשות תיארה את התקופה הקשה שעברה עליה, לטענתה, בעקבות הסערה שהקימה על רקע עיכוב אישור המיזוג בין ערוץ עשר ורשת: "במהלך החודשים האחרונים התמודדתי מול אינטרסים רבי עוצמה שהפעילו כל דרך כדי להשפיע על החלטת הרשות השנייה, בעניין מיזוג רשת וערוץ עשר. לכל אורך הדרך אל מול עיני עמד רק האינטרס הציבורי, הוא ולא אחר".

 

 

יו"ר הרשות השנייה המודחת יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ואיוב קרא יו"ר הרשות השנייה המודחת יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ואיוב קרא צילום: עמית שעל

 

 

"המחוקק קבע, כי יש לפתוח את שוק השידורים המסחריים לתחרות, על-מנת לקיים פלורליזם וריבוי דיעות בשידורים המסחריים, לרבות בשידורי החדשות", הסבירה יושבת ראש הרשות השנייה את הבדיקה הממושכת של הבקשה ואת עמדתה בנושא. "לכן ביקשתי כי הרשות תבחן לעומק את בקשות המיזוג, לפני שתגיע למסקנה כזאת או אחרת. נלחמתי על עמדתי המקצועית, ולא הייתי מוכנה להתכופף, גם שעה שנוהל נגדי מסע שיסוי והסתה בתקשורת, מצד בעלי עניין, אשר טענו שוב ושוב כאילו יו"ר הרשות מופעלת על-ידי גורמים פוליטיים. האם אירועי הימים האחרונים מחזקים או מחלישים את הטענות האלה?" כתבה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' בהתייחסותה להודעה שהוציא אמש שר התקשורת איוב קרא, ובה הודיע על ביטול מינוייה לתפקיד יו"ר הרשות לכהונה מלאה בת ארבע שנים.

 

שמאלוב-ברקוביץ' ביקשה להדגיש כי היא לא נרתעת מהתנהלות מי מהצדדים, ובהם גם משרד התקשורת שהודיע על החלטתו רגעים לפני ההכרעה בעניין המיזוג. "אני גאה במאבקי העיקש על עצמאות הרשות, ואני גאה בעמידתי האיתנה אל מול כל הלחצים שהופעלו עלי בשנה האחרונה".

 

מחר צפויה להיערך הישיבה המכריעה בעניין מיזוג ערוץ עשר ורשת, שבה יצביעו חברי מועצת הרשות השנייה לטלווויזיה ורדיו אם לקבל את בקשת הצדדים. כפי שדווח ב"כלכליסט", מסתמן ממונטום חיובי לאישור המיזוג במועצה - ייתכן ותחת תנאים מגבלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x