$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

הוועד בתאגיד השידור מזהיר מפיטורים נרחבים

לדברי הוועד, בימים האחרונים פוטרו כמה עובדים, רובם במחלקת הרדיו; "לא נאפשר שינויים מבניים בתאגיד או צמצום בכוח אדם במסווה של טענה לחוסר התאמה מקצועית"

יואב סטולר 22:2804.11.18

בוועד העובדים של תאגיד השידור כאן מזהירים מפני מהלך פיטורים רחב -ך נודע ל"כלכליסט". בהודעה מיוחדת שפרסם הוועד, הוא ביקש מעובדים שפוטרו לפנות אליו,  במטרה לבחון האם נדרשים צעדי מאבק אל מול ההנהלה.

 

גורם הבקיא בפרטים סיפר ל"כלכליסט" כי בימים האחרונים נודע על כמה עובדים שפוטרו, רובם במחלקת הרדיו של תאגיד השידור.

 

עם זאת, מהפרסום של הוועד בקבוצת הפייסבוק של העובדים נראה כי הם מאמינים כי ישנם עוד מקרים שטרם הגיעו לידיעתם.

 

לדברי הגורם, בין המפוטרים מגישים, מפיקים, אנשי סאונד ועורכים אשר אמונים על השידור בתחנות כאן אשר אינן רשת ב'.

 

"עובדים יקרים שלום, כפי שחלקכם יודעים, בימים האחרונים זומנו מספר עובדים לשימוע לפני פיטורים. במסדרונות התאגיד עלו טענות כי מדובר במהלך מאורגן של פיטורי צמצום, שמטרתו לפנות תקנים לעובדים מהחינוכית שהתאגיד התחייב לקלוט", לשון ההודעה לעובדים. "לא נסכים לפיטורים חסרי תום לב, שכל מהותם הוא פינוי תקנים לטובת עובדים אחרים".

 

תאגיד השידור תאגיד השידור צילום: כאן

 

בהודעה הוסיפו נציגי הוועד: "כתגובה לפנייה שלנו, ההנהלה מסרה לנו כי אין כל כוונה לבצע פיטורי צמצום, וכי אין בכך כעת שום צורך מאחר שהתאגיד קיבל תקנים ייחודים לטובת קליטה של עובדי החינוכית. לטענת ההנהלה, הפיטורים הנוכחיים הם כולם פיטורי אי התאמה. לצד ליווי של כל עובד באופן פרטני (ומי שטרם פנה אלינו מוזמן לפנות), אנחנו בודקים את טענות ההנהלה ופועלים לוודא שלא מדובר במהלך צמצום בתחפושת. מטבע הדברים, במקרה הצורך לא נהסס לנקוט את כל הצעדים המשפטיים והארגוניים שעומדים לרשותנו. נעדכן שוב בימים הקרובים".

 

האירועים הללו בתאגיד מגיעים אחרי מאבק עובדים קודם שניהל הוועד ובסופו הצליחו למנוע את פיטוריהם של עשרות עובדים בתחילת 2018. כמו כן, ברקע מהדהדים עוד הפיטורים והקיצוצים שידעו ועוד ידעו עשרות מעובדי שוק הטלוויזיה ברשת ובערוץ עשר, בעקבות ההתנהלות ההפסדית של החברות.

 

מהנהלת התאגיד לא נמסרה תגובה.

  

מוועד עובדי התאגיד נמסר בתגובה: "לא נאפשר פגיעה בעובדי התאגיד ונקפיד שזכויותיהם של העובדים נשמרות. בימים האחרונים פנו אלינו מספר עובדים שזומנו לשימוע לפני פיטורים. אנו קוראים לכל עובד ועובדת שזומן או זומנה לשימוע לפנות אלינו לוועד כדי שעניינו יוסדר במסגרת ההליך שאנו מקיימים מול ההנהלה. אנו לא נאפשר שינויים מבניים בתאגיד או צמצום בכוח אדם במסווה של טענה לחוסר התאמה מקצועית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x