פרסום ושיווק

קרב לא ספרותי: סטימצקי הורתה לסניפים להוציא את ספרי מודן וכתר מהחנויות

לפיכך, בסניפי סטימצקי לא ניתן לרכוש אלפי ספרים ביניהם רבי מכר למבוגרים ולילדים. מודן מחזיקה בכשליש מרשת צומת ספרים המונה כ-100 סניפים בפריסה ארצית, בה תוכל לקדם את ספריה

נורית קדוש 16:4624.10.18

חודש לפני חג החנוכה לקראתו מעמיקות רשתות הספרים את התחרות הענפית עם מבצעי הוזלות עמוקים, סכסוך עסקי בין שני גופים מרכזיים. רשת הספרים סטימצקי שבבעלות קבוצת משקיעים בראשות ג.יפית (יפית גרינברג) וידיעות ספרים, הנחתה את מנהלי הסניפים להוציא את ספרי הוצאות מודן וכתר למחסנים.

 

 

 

משמעות הסנקציה, היא שבסניפי סטימצקי לא ניתן לרכוש אלפי ספרים ביניהם רבי מכר של עמוס עוז למבוגרים ואמי רובינגר לילדים. מודן, המובילה בתחום הספרות המתורגמת ובספרי ילדים ונוער, רכשה לפני שנתיים את הוצאת כתר המובילה בתחום ספרות המקור.

 

 

סניף של סטימצקי סניף של סטימצקי צילום: יובל חן

 

 

חנות של צומת ספרים חנות של צומת ספרים צילום: יוני רייף

 

לא מדובר באירוע ראשון מסוגו, שכן כשנקלעה הרשת לקשיים ב-2014 ונמכרה לג.יפית, עצרה מודן את אספקת הספרים לכחצי שנה, עד שהצדדים הגיעו להבנות מסחריות. 5 שנים קודם לכן נרשם סכסוך עסקי בין הצדדים על רקע טענות ההוצאה שהרשת צמצמה את חשיפת ספרי ההוצאה ואילו ב-2005 נרשם סכסוך על רקע טענות הרשת שההוצאה מוכרת את ספריה במחירים נמוכים יותר לחנויות ספרים מתחרות.

 

מדובר באירוע בעל השלכות עמוקות על שני הצדדים. סטימצקי תתקשה להתקיים לאורך זמן כשמגוון רחב של ספרים למבוגרים ולילדים חסר ואילו מכירות ההוצאה צפויות להפגע, שכן לסטימצקי כ-140 סניפים בפריסה ארצית. יחד עם זאת, מודן מחזיקה בכשליש מרשת צומת ספרים המונה כ-100 סניפים בפריסה ארצית, בה תוכל לקדם את ספריה ולנסות לפצות על הירידה במכירות.

 

בסטימצקי סירבו להגיב.

 

תגובת מודן לא נמסרה עד כה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x