$
פרסום ושיווק

מחלוקת בין הרפתנים מאיימת על ההסכם מול האוצר

הערב חשף "כלכליסט" כי האוצר זימן את נציגי הרפתנים לדיון שבו נדרשו לאשר הסכם שיפחית את מחיר החלב הגולמי ויפתח את השוק לייבוא במכס מופחת. רפתנים מהמושבים מתנגדים למהלך ומתכננים להפגין מחר נגד החתימה על ההסכם

נורית קדוש 21:2218.10.18

הרפתנים מהמושבים מנסים לסכל חתימה על הסכם ענפי ארוך טווח. בעקבות חשיפת "כלכליסט" כי משרד האוצר זימן היום (ה') את נציגי הרפתנים לדיון שבו נדרשו לאשר הסכם לפיו יופחת מחיר המטרה (מחיר החלב הגולמי) ויפתח את השוק לייבוא במכס מופחת.

 

 

ועד הרפתנים בראשות דביר גואטה, המייצג לדבריו 60 רפתנים מהמשק המושבי, נערך לקיים מחר בבוקר הפגנה מול משרדי איגוד מגדלי הבקר שמתכנס לצורך אישור ההסכם. "מחר בבוקר מתייצבים הרפתנים במשרדי ההתאחדות לעצירת כל פעולה שהורסת את מרבית יצרני החלב כפי שמוביל יו״ר האיגוד. אנו נקרא לו להתפטר מתפקידו". גואטה יוצא נגד אביתר דותן שזימן את הרפתנים לישיבה מחר בבוקר לצורך אישור ההסכם.

 

כפי שנחשף מוקדם יותר, האוצר קרא לנציגי הרפתנים היום ודרש מהם לאשר את ההסכם, שאם לא ייפתח השוק לייבוא ללא מנגנון הדרגתי בהפחתת המכסים.

רפת רפת צילום: בלומברג

 

 

גואטה יצא בחריפות נגד דותן ומסר: "אביתר סיכל כל ניסיון אמיתי להגיע להסכם אחר ממה שהציג לפני חצי שנה בשל שיקולי אגו ויוקרה. ההסכם הנוכחי אינו חוקי, נוגד את חוק החלב וחוק יסוד כבוד האדם, אינו מוסרי ואין לו שום קשר ליוקר המחיה".

 

עוד הוסיף גואטה: "זה הסכם שנדחה על ידי הרפתנים כבר חמש פעמים. הניסיון הבהול לאשרו תחת מעטה של איומים והפחדות לא יעבור. אנחנו נסכל כל ניסיון לפגיעה בלתי חוקית ובלתי מידתית ברפתנים ונבוא חשבון אישי עם כל אחד מחברי המועצה שיצביע בעד חיסול הענף".

 

אביתר דותן מסר: "נכון לעת זו אין הסכם ואין הסכמות. שר ומנכ"ל האוצר דרש ממאיר צור וממני להגיע להבנות עם אגף התקציבים באופן מידי. ואם לא נגיע הסדרת הענף יטופל בצורה חד-צדדית ע"י האוצר. חובתנו ומתוקף אחריותנו אנחנו צריכים למצות כל הליך של הסכמות. ישיבת מועצת ההתאחדות תתכנס לדון בהליך הסכמה להסכם ענפי או בקבלת החלטות להמשך איך להתנהל מול הפעולות החד-צדדיות של האוצר הצפיות. ולגבי האיומים בדבריו של האיש שיבושם לו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x