$
פרסום ושיווק

רשת ביטלה את המיזוג עם ערוץ 10

בעלי המניות של ערוץ רשת 13 הודיעו על ביטול המיזוג: "הימנעות הרשות השנייה מקבלת החלטה בבקשת המיזוג הובילה לביטולו". רשת הודיעה כי היא חוזרת לתוכנית העבודה המלאה שנעצרה במהלך הליכי המיזוג

יואב סטולר 13:5015.10.18

בוטל המיזוג בין רשת לערוץ עשר. בהחלטה של בעלי המניות של רשת 13 נקבע שלא להמשיך ולהוביל את הצדדים למיזוג שתוכנן במהלך החודשים האחרונים, וזאת על רקע האשמותיהם הנוגעות להימנעות הרשות השנייה מקבלת ההחלטה בעניינם. "בעלי המניות נאלצו לקבל את ההחלטה שכן חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן, ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד".  

 

 

בהודעה שיצאה היום מטעם בעלי המניות ברשת שהיו אמורים לקלוט את ערוץ עשר - ובעיקר את חברת חדשות עשר - מסרו הראשונים כי הם מבטלים את המיזוג. לדבריהם, בכוונתם להחזיר את תוכנית העבודה המלאה שנעצרה במהלך קידום ההליכים והשאיפה להקמת הערוץ הממוזג בזמן הקצר ביותר שיתאפשר להם. 

 

עובדי ערוץ 10 בישיבת מועצת הרשות השנייה עובדי ערוץ 10 בישיבת מועצת הרשות השנייה צילום: ארגון העיתונאים

 

בהודעתה מסרה רשת: "לצערנו, למרות ההערכה הרבה ושיתוף הפעולה בין בעלי המניות של 'רשת 13' ו'ערוץ 10' בחודשים האחרונים לאורך שלבי המשא ומתן ועד לחתימה על עקרונות הסכם המיזוג, ולמרות ההבנה שמיזוג שני הערוצים הוא הפתרון הנכון ביותר לשוק הטלוויזיה הישראלי, נאלצו בעלי המניות של 'רשת 13' להודיע היום על ביטול המיזוג, וחזרה לפעילות מלאה של ערוץ 13, לרבות בניה והשקעה בלוח השידורים, ובכך גם האצת ההפקות המוכרות של הערוץ".

 

הודעה זו אמורה לשים סוף לחוסר הוודאות שעוררה סוגיית המיזוג והאם יאושר בקרב חברי מועצת הרשות השנייה אחרי שצלח את בחינת רשות ההגבלים העסקיים. עם זאת, המהלך האחרון יוצר אי שקט חדש ואחר בשוק התקשורת כשעתידו של ערוץ עשר לוט בערפל ושאלת שידורי החדשות בקשת וברשת תדרש לפתרון עם תום השנתיים במהלכן אושר לשתיהן לשדר יחדיו את תכני חברת החדשות (לשעבר חדשות 2).

 

בימים הקרובים, צפוי להתכנס דירקטוריון החברה בכדי לבטל באופן פורמלי את ההחלטה על המיזוג, שהתקבלה לפני מספר חודשים, וינחה את הנהלת החברה להציג את תוכנית הפעילות ולוח השידורים לשנים הקרובות.

 

בדבריהם תקפו ברשת את התנהלות הרשות השנייה באופן ברור ואת היושבת בראשה, יוליה שמאלוב ברקוביץ'. "לאור העיכובים והסחבת, שבהם נוקטת הרשות השנייה והחלטתה לקיים שימוע, שיימשך בפועל חודשים רבים, ומבלי שנשמעה התייחסות חיובית כלשהי לגבי נכונות המהלך להסדרת שוק הטלוויזה. משמעות התנהלות הרשות היא אחת – טרפוד המיזוג, וזאת לאחר שהממונה על ההגבלים העסקים בחנה לעומק את עקרונות המיזוג והאופציות העומדות על הפרק, והחליטה לאשר אותו. במצב זה נאלצו בעלי המניות לשים סוף למצב הבלתי אפשרי ולהודיע כי המיזוג לא יצא אל הפועל".

 

את דבריהם סיימו בעלי המניות של רשת במילים הבאות: "בלב כבד וחרף המאמצעים הרבים, הגענו לנקודה בה עלינו להסתכל נכונה על המציאות, ולהשקיע את מירב המאמצים הניהוליים והמשאביים ב'רשת 13', ולהמשיך להציע לקהל הצופים טלוויזיה איכותית, מעניינת ורלוונטית גם בשנים הקרובות".

 

מהרשות השנייה נמסר: "הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו עשתה את עבודתה נאמנה ותמשיך לעשות כך גם בעתיד. אנחנו נמשיך לדאוג לשוק התקשורת המסחרית ולערוצי הברודקסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x