$
פרסום ושיווק

אושרה הגשת ייצוגית בסך 20 מיליון שקל נגד ניו פארם והמשביר לצרכן

שתי תובעות טוענות כי הרשתות ביצעו הפרות שונות בחוק הגנת הצרכן בכך שאינן מציינות בצורה ברורה פרטים לגבי מוצרים שנמכרים במבצע, אלא מציינות את אחוזי ההנחה

אורנה יפת 16:5116.09.18

בית משפט המחוזי תל אביב אישר הגשת תביעה ייצוגית בסך 20 מיליון שקל נגד המשביר לצרכן ורשת ניו פארם, בטענה להפרות שונות בחוק הגנת הצרכן.

 

 

 

באמצעות עורכי הדין אברהם רוקח, חנן בראונשטיין ורענן בשן טוענות שתי התובעות - אילנית משה ומלכה רוקח - כי הרשתות ביצעו הפרות שונות בחוק הגנת הצרכן בכך שאינן מציינות בצורה ברורה לגבי מוצרים שנמכרים במבצע, מהו מחירם הסופי והכולל, אלא מציינות את אחוזי ההנחה בהם נמכרים המוצרים ומטעות את הצרכן בהצגת מבצעי "הנחה על הנחה".

 

לגבי המשביר לצרכן נטען בנוסף, כי הרשת איננה מציינת מה היה המחיר הקודם של המוצר אלא רק את המחיר הקטלוגי. נגד ניו פארם נטען גם כי היא מציינת על המוצר מחיר מנופח שנראה כמו מחיר קודם להנחה, ומטעה את הלקוחות באשר למחירו האמיתי של המוצר לפני המבצע – טענה אשר בית המשפט מחק.

 

מגישות התביעה חילקו את קבוצת הצרכנים ללקוחות ששוגים בחישוב ההנחה ובמחיר הסופי של המוצר ומאידך ללקוחות שאינם טועים במחיר הסופי אך נתקלים בקושי תוך חישוב.

 

 

סניף של המשביר לצרכן סניף של המשביר לצרכן צילום: יריב כץ

 

השופטת שושנה אלמגור קבעה כי התרשמה שהמבצעים שאליהם נחשפו התובעות "לא נועדו אלא להטעות את הצרכנים. הצגת מבצעים כהנחה על הנחה מקשה על ציבור הלקוחות לחשב את מחיר המוצר הסופי ולהחליט אם לרכוש אותו אם לאו".

 

 

סניף ניו פארם סניף ניו פארם צילום: סיון פרג'

 

בית המשפט אישר תובענה ייצוגית בשתיים מתוך שלוש העילות בגינן הוגשה הבקשה – הצגת מכירות מיוחדות כהנחה על הנחה ובסוגיה של אי הצגת מחיר סופי של המוצר שנמכר במכירה מיוחדת.

 

כמו כן קבע בית המשפט כי המשביר לצרכן וניו פארם ישאו בהוצאות שכר טרחה בסך 70 אלף שקל לעורכי הדין של התובעות ובהוצאות פרסום מודעות בשני עיתונים על אישור התביעה  הייצוגית. על המשביר וניו פארם להגיש כתב הגנה בתוך 45 יום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x