$
פרסום ושיווק

התחרות באזור גלילות יוצאת לדרך - ביג פאשן יתחרה בשבעת הכוכבים

זאת לאחר שוועדת ערר מחוזית לתכנון ובנייה – תל אביב דחתה את העררים שהגישו עשרות תושבי רמה"ש ובעלי עסקים בעיר. איתן בר זאב, מנכ"ל ביג: "יש לנו חשש כבד שהמאמץ העיקרי לפגיעה בתוכנית, הינו על בסיס של מניעת תחרות מול מרכזי קניות אחרים באזור הגאוגרפי".

נורית קדוש 13:4413.09.18

3 שנים לאחר שדיווחה על כוונתה להקים מרכז קניות בסמוך לגלילות, נערכת חברת ביג לממש את התכנית. זאת לאחר שוועדת ערר מחוזית לתכנון ובנייה – תל אביב דחתה בהחלטתה אתמול את העררים שהוגשו על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת השרון לאשר מתן תוקף לתכנית "מתחם חוף התכלת – גלילות צפון" אותה מקדמת ביג עם "חוף התכלת", בכפוף למספר שינויים להוראות התכנית. להערכת ביג, לאחר תיקון התכנית בהתאם לאמור בהחלטת ועדת הערר, תפורסם התכנית למתן תוקף.

 

איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מסר עם קבלת ההחלטה, "יש לנו חשש כבד שהמאמץ העיקרי לפגיעה בתוכנית, הינו על בסיס של מניעת תחרות מול מרכזי קניות אחרים באזור הגאוגרפי".

 

הדמיה. ביג פאשן גלילות הדמיה. ביג פאשן גלילות צילום: יח"צ

 

בר זאב קרא לרשות ההגבלים לבדוק את מקור ההתנגדויות: "הניסיונות למנוע או לדחות את הקמת הפרויקט, נכשלו וראוי היה שרשות ההגבלים תכנס לעובי הקורה לבדיקת הגורמים והמניעים האמתיים העומדים סמויים מאחורי הניסיונות למנוע תחרות למרכזי קניות יקרים ויוקרתיים המנצלים במשך שנים את היעדר התחרות באזור".

 

כזכור, לפני 3 שנים הודיעה ביג כי הגיעה להסכמות על מתווה עקרונות לרכישת קרקע של כ־20.5 דונם באזור גלילות בתמורה ל־170 מיליון שקל ולרכישת זכויות בנייה נוספות בשטח של כ־4,500 מ"ר בתמורה ל־18 מיליון שקל נוספים. בסמוך מחזיקה חברת חוף התכלת, שמנוהלת על ידי אלייד נדל"ן, בשטח זהה. החברה מסרה אז כי בכוונתן להקים מיזם משותף על הקרקע המשותפת הצמודה לסינמה סיטי. שם תקים ביג קניון אופנה פתוח על שטח של 25 אלף מ"ר בקונספט של ביג פאשן אשדוד.

 

הדמיה. ביג פאשן גלילות הדמיה. ביג פאשן גלילות צילום: יח"צ

 

 

ההשקעה בהקמת הפרויקט, כולל רכישת הקרקע, מוערכת בכמיליארד שקל. למרות שעדיין לא היו בידי החברה האישורים הנדרשים, נעשו פניות לקמעונאי האופנה הגדולים ואלה אף הוזמנו לכנס השקה. אלא שהשמחה היתה מוקדמת, שכן חודשים ספורים לאחר מכן, הגישו עשרות תושבי רמת השרון ובעלי עסקים מהרחובות סוקולוב ואוסישקין בעיר התנגדות לתוכנית להקמת הקניון. לטענת המתנגדים, הקמת הקניון תביא לפגיעה אנושה בעסקים הקיימים ברחובות המרכזיים של העיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x