$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הדואר עובר למיין מכתבים במרלו”ג במודיעין

מוקדי המיון בירושלים, תל אביב וחיפה ייסגרו. המהלך נועד לייעל את שליחת המכתבים ולחסוך בהוצאות תפעול

יואב סטולר 08:2605.09.18

אולי בקרוב נתחיל לקבל מכתבים בזמן? דואר ישראל יעביר עד סוף השנה את מיון המכתבים למרכז הלוגיסטי החדש במודיעין, בצמוד לאתר החבילות והסחר המקוון, ושלושת מוקדי המיון בתל אביב, ירושלים וחיפה ייסגרו, כך נודע ל"כלכליסט". המהלך נועד לייעל את שליחת מכתבים, ובתוך כשלושה חודשים יקלוט מרכז המכתבים החדש כ־500 עובדים משלושת מרכזי המיון.

 

 

 

מלבד קיצור זמני המסירה, ריכוז הפעילות תחת קורת גג אחת יוביל לחיסכון תפעולי. כמו כן הטמעת מערכות טכנולוגיות והפעילות המרוכזת יפחיתו טעויות ויקצרו זמני טיפול.

 

המרלו”ג במודיעין. בתוך כשלושה חדשים יחל למיין מכתבים המרלו”ג במודיעין. בתוך כשלושה חדשים יחל למיין מכתבים צילום: אוראל כהן

 

 

יתרון נוסף שמייצר המעבר למודיעין הוא פינוי קרקעות שעליהן פעלו מוקדי המיון בערים המרכזיות בארץ, שעשויות לשמש מקור הכנסה נוסף לדואר.

 

כפי שבעניין ההזמנות מחו"ל יצר הדואר מענה כולל במוקד אחד כדי לייעל את הפעילות, מנכ"ל הדואר דני גולדשטיין רואה את הצורך לעשות מהלך דומה גם בתחום המכתבים.

 

ב־2017 נמסרו בישראל כ־320 מיליון מכתבים, ירידה של עשרות אחוזים בהשוואה לעשר שנים קודם.

 

לצד זאת מוביל הדואר הקמה של מרכזים אזוריים שמהם הדוורים יחלקו את המכתבים לתושבים. המרכזים באים להחליף את פעילותם של 85 מרכזי דואר שונים שגודליהם לא תמיד מתאימים לעידן החדש.

 

עד כה נפתחו כבר ארבעה האבים אזוריים גדולים, ועד סוף השנה ייפתחו עוד שניים בקריות ובנתניה. בסוף התהליך צפווים לפעול 16 מרכזים כאלה ברחבי הארץ. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x