$
פרסום ושיווק

רשות ההגבלים חוששת: רשת תפגע בחדשות עשר

ברשות חוששים שרשת 13 תנסה לשמר את הרייטינג הנמוך של חדשות עשר כדי למקסם את המחיר שתקבל מקשת עבור חלקה בחדשות 2

יואב סטולר 07:2604.09.18

נציגים מטעמם של רשת וקשת נפגשו אתמול (ב') עם צוות מקצועי מטעמה של הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, כדי להיערך למכירת חברת החדשות המשותפת כחלק ממיזוג רשת וערוץ עשר.

 

 

 

בפגישה שנערכה בשעות הצהריים נתבקשו עורכי דין החברות להשיב על שאלות מטעם רשות ההגבלים ולהציג מסמכים במטרה להסיר את החשש שעלה באשר לסוגיות הקשורות למכירת חברת החדשות הישראלית ועתיד השידורים במהדורה המרכזית של חדשות עשר בימים שלאחר המיזוג.

 

חשש לפגיעה ברייטינג

גורם הבקיא בפרטים סיפר ל"כלכליסט" כי בעיני הלפרין יש כמה חששות. הראשון הוא החשש מפני תרחיש שבו רשת, שתבקש למקסם ולהבטיח את המחיר שתשלם לה קשת בעבור מחצית מהחזקות חברת החדשות, תנסה לשמר במכוון את הרייטינג הנמוך של חדשות עשר ואולי אף תפגע בו בשל מכירת הבעלות לקשת, זאת כדי לנפח את שווי השוק של חברת החדשות המשותפת. מקורות בסביבת רשת טענו כי "תרחיש שכזה פשוט לא הגיוני משום הפוטנציאל הגולם בחדשות 10 בערוץ החדש, והרצון לשבח את הנכס לעתיד". אותם גורמים הוסיפו ואמרו ש"גם במקרה של עסקה שמנסים להציג פה של 'רייטינג תמורת הרבה כסף' זה לא משהו שצריך לקרות או שיקרה".

 

צוות רשות ההגבלים הביע בפני עורכי הדין חשש נוסף, והוא מפני הדרישה לקיבוע הטאלנטים של חברת החדשות (לשעבר חדשות 2) כך שלא יוכלו לעבור למשך תקופת זמן קצובה לחדשות עשר. סעיף זה, כפי שנכתב ב"כלכליסט", צפוי להיות בכל הסכם שייסגר בסופו של דבר בין רשת לקשת בעניין. על פי אותו גורם, אנשיה של הלפרין רואים בנקודה הזו מעין סכנה לתחרות כמו גם חופש העיסוק בתחום בו. בתגובה לכך הביאו בפניהם עורכי הדין את העובדה שכבר היום מרבית הטאלנטים של חברת החדשות חתומים עוד חודשים עד שנים קדימה ושכן, מי שמשמשים כפנים של התוכניות השונות של החברה נחשבים לנכס שלה.

 

 

 

"החוזה כבר סגור"

על פי המקורות המקורבים לנושא והשיח המקובל בתעשייה הסכום שבו צפויה להימכר חברת החדשות יהיה לפי שווי המוערך בין 260 ל־280 מיליון שקל. זאת על רקע המוניטין המהותי, השליטה המסורתית באחוזי הרייטינג, ארסנל הטאלנטים שפיתחה והנכסים הפיזיים שבבעלות החדשות. גורם המקורב לנושא הוסיף כי הצדדים לא מודאגים מתוכן הפגישה וכי ההסכם עתיד להיסגר.

 

"החוזה בין קשת ורשת כבר סגור. הכל הוסכם - רק צריך את האישור של הממונה וזה קורה", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x