$
פרסום ושיווק

דירקטוריון פוקס מבקש לחדש את מינויו של ויזל

האסיפה הכללית תתבקש למנות מחדש את ויזל לדירקטור, ברקע לפרסומים על הטרדות מיניות. בעל מניות הגיש בקשה לייצוגית על נפילת המניה

אורנה יפת 09:2103.09.18

בתזמון בעייתי במיוחד, ברקע לפרסומים על עדויות על הטרדות מיניות שביצע לכאורה מנכ”ל פוקס הראל ויזל, דירקטוריון פוקס מבקש את אישור האסיפה הכללית למנות מחדש את ויזל לדירקטור בחברה. כמו כן מוצע למנות מחדש את הדירקטורים המכהנים אברהם זלדמן, אברהם פוקס ואסנת רונן.

 

 

 

האסיפה הכללית, שתתקיים ב־16 באוקטובר, גם תתבקש לאשר את מינוי בנו של ויזל, מורן ויזל, לתפקיד מנהל מכירות מועדון כרטיסי האשראי דרים קארד. המינוי אושר על ידי דירקטוריון החברה ב־16 באוגוסט. מורן הוא סטודנט לתואר ראשון במינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. בזימון לאסיפה מציינת החברה לגבי בנו של ויזל כי "הוא לוחם ובוגר קורס מ"כים ביחידה מובחרת בצה"ל", ובשנים 2017-2016 "צבר ניסיון בתחום המכירות, וכן הקים וניהל חנויות במותגי החברה". מורן יהיה זכאי למשכורת של 15 אלף שקל בחודש, בתוספת הפרשות סוציאליות, ימי חופשה, ימי מחלה והבראה על פי חוק. מאחר שהתפקיד דורש ניידות, מורן יהיה זכאי לרכב ולהוצאות אש"ל וכלכלה של 800 שקל בחודש. כמו כן יהיה זכאי למענק שנתי החל מ־2019 בגובה שתי משכורות חודשיות. החתן של ויזל, תומר צ’פניק, משמש כסמנכ”ל מכירות נייקי קנדה.

 

הראל ויזל הראל ויזל צילום: עמית שעל

 

בתוך כך בעל מניות בפוקס הגיש בקשה לתובענה ייצוגית בעקבות נפילת המניה בימים שלאחר פרסום הפרשה. התובע, מרדכי גבריאלי, הגיש את התביעה באמצעות משרד עו"ד עמית מנור־יוקי שמש, בטענה ל"נזקים שנגרמו לתובע ולחברי הקבוצה המיוצגת בעקבות התנהגותו של הראל ויזל, העולה כדי הפרת חובת הזהירות שלו כלפי חברי הקבוצה המיוצגת". התובע ציין כי לאחר שידור התחקיר הראשון צנחה מניית החברה ב־5.71%, ולמחרת שידור התחקיר השני צנחה בשיעור של 8.56%.

 

סכום התביעה האישית עומד על 1,865 שקל, וסכום התביעה הקבוצתית "מעל 2.5 מיליון שקל". על פי כתב התביעה, הנזק שנגרם לכלל חברי הקבוצה מסתכם בכ־100 מיליון שקל. גבריאלי טוען שבמאי 2015 רכש 161 מניות של החברה, והחזיק בהן ב־21 באוגוסט 2018, יום שידור הכתבה בערוץ 10. לטענתו, "ויזל לא הכחיש את העדויות הקשות נגדו. יתר על כן הוא ביקש את סליחתן ומחילתן של אלה שנפגעו ממנו והבטיח לשפר את דרכיו בעתיד".

 

התובע טוען כי "ויזל הפר את חובת הזהירות שלו כלפי בעלי מניות החברה בכך שבהיותו איש מפתח בחברה – שומה היה עליו לקיים הוראות הדין ואסור היה לו להטריד מינית נשים הקשורות לסביבת העבודה שלו". הוא מבקש לחייב את פוקס לשלם לבעלי המניות התובעים את "סך הנזקים שנגרמו להם, על פי היקף אחזקותיהם במניות החברה".

 

מקבוצת פוקס נמסר: “ההחלטה להמליץ על מינוי מורן ויזל לתפקיד ניהולי לא בכיר התקבלה כשבוע לפני שהחלו הפרסומים האחרונים על אביו וללא קשר אליהם”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x