שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

הקמעונאים במכתב לרה"מ: המדיניות המפלה את העסקים בישראל תמוטט אותם

11 אנשי עסקים מובילים פנו במכתב נוקב לראש הממשלה בו הם טוענים כי קיימת מדיניות אפלייתית מסיבית נעדרת שוויון המעניקה יתרון ענק לספקים מחו"ל. דורשים פגישה דחופה עם נתניהו

אורנה יפת 14:0002.09.18

אחרי שקריאות האזהרה שלהם לא נענו על ידי שר האוצר ושר הכלכלה, פונים הקמעונאים לראש הממשלה. 11 אנשי עסקים מובילים, מחטיבת הרשתות הקמעונאיות באיגוד לשכות המסחר, המייצגים את המגזר הקמעונאי פנו במכתב נוקב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הם טוענים, כי המדיניות המפלה את העסקים בישראל תמוטט אותם.

 

 

 

על המכתב חתומים: גבי רוטר, בעלים ומנכ"ל קסטרו; רמי שביט, בעלים ומנכ"ל המשביר לצרכן; יעקב הלפרין, בעלים ומנכ"ל רשת אופטיקה הלפרין; אורן רווח, יו"ר קבוצת אסתי לאודר ישראל; הראל ויזל, בעלים ומנכ"ל פוקס; משה גולברי, בעלים ומנכ"ל רשת גולברי; סולי סקאל, בעלים ומנכ"ל קבוצת סקאל; משה זילברשטיין, בעלים ומנכ"ל חברת לירם בעלת רשת חנויות KEDS; יעקב (ג'קו) גבאי, בעלים ומנכ"ל דיסקרט; עמוס הורוביץ, מנכ"ל רשת WeShoes; שמואל אבני, בעל רשת אפרודיטה. בעלי עסקים אלה מעסיקים יחד מעל 21,000 עובדים.

 

גבי רוטר מנכ"ל משותף קסטרו גבי רוטר מנכ"ל משותף קסטרו צילום: צביקה טישלר

 

הקמעונאים טוענים כי: "בשנים האחרונות שרוי המגזר הקמעונאי בהתמודדות קשה, עם התפתחותה המואצת של מגמת המסחר המקוון. תוצאות התפתחויות אלה, אפשר לראות בבירור בארצות הברית ובאנגליה. אנו לא מבקשים סיוע כספי מהמדינה כפי שלא בקשנו עד היום. עם השינויים המבניים נתמודד בכוחות עצמנו, כל עוד גם המדינה תנהיג מדיניות הוגנת. מה שמחמיר מאוד את המצב וללא צורך, זו מדיניות אפלייתית מסיבית נעדרת שוויון המעניקה יתרון ענק לספקים מחו"ל". במכתב מכוונים הקמעונאים לפטור ממע"מ עד היקף רכישה בגובה 75 דולר, וטיוטת צו היבוא האישי אשר תאפשר לרכוש 30 מוצרים לכל משלוח בערך כולל עד 1,000 דולר, ללא הגבלה במספר המשלוחים, או 5 מוצרים ללא כל הגבלת סכום, בפטור מתקינה ומהצורך באישורי והיתרי יבוא.

 

מנהיגות המגזר הקמעונאי דורשת פגישה דחופה עם ראש הממשלה. "בנושא זה היו לנו דיונים עם שר האוצר ושר הכלכלה, אבל אנו סבורים, שהנושא כבד משקל והוא באחריות הממשלה כולה. על כן, אנו מבקשים להיפגש עמך בדחיפות על מנת שתהיה מודע אישית וישירות לתוצאות המדיניות הקיימת היום ואף תשפיע על שינויה למניעת האפליה לרעה של מגזר עסקי רחב בישראל ויצירתה של תחרות שוויונית והוגנת".

 

לדברי אוריאל לין, יו"ר האיגוד, "צו יבוא אישי, אם יעבור במתכונתו הנוכחית, יוליד למעשה מערכת יבוא מסחרית מקבילה פרוצה ומסוכנת, בתחפושת של יבוא אישי".

 

המגזר הקמעונאי מונה כיום 55,000 אלף עסקים, חלקם הגדול עסקים קטנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x