$
פרסום ושיווק

הורחב צו סימון המוצרים על פערי המחירים בין ישראל לעולם: יכלול גם מוצרי הגיינה

הצו הראשון שנכנס לתוקף במרץ האחרון כלל 7 מוצרים וכעת התווספו 9 מוצרים חדשים בהם משחות שיניים נוספות של המותג קולגייט, טמפוני או.בה, תחתוניות אולוויז, ודאודורנטים של דאב, רקסונה, ג'ילט וגרנייה לנשים וגברים

אורנה יפת 13:1526.08.18

צו סימון המוצרים, המחייב את רשתות הקמעונאות לציין את פערי המחירים בין ישראל למדינות בעולם, הורחב. הרשות להגנת הצרכן ומשרד הכלכלה פרסמו טיוטת צו מעודכן לתגובות הציבור, ממנו עולה כי חובת סימון המוצרים חלה לראשונה גם על מוצרי היגיינה נשית.

 

 

 

 

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה. מקדם את הצו אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה. מקדם את הצו צילום: אופיר אייבי

הצו הראשון שנכנס לתוקף במרץ האחרון כלל 7 מוצרים וכעת התווספו 9 מוצרים חדשים בהם משחות שיניים נוספות של המותג קולגייט, טמפוני או.בה, תחתוניות אולוויז, ודאודורנטים של דאב, רקסונה, ג'ילט וגרנייה לנשים וגברים.

 

כמו כן עבור ארבעה מוצרים: קולגייט מקס פרש Cool Mint, קולגייט טוטאל 100 מ"ל, ספיד סטיק 24/7 Fresh Rush ודאודורנט ספיד סטיק ג'ל ספורט נתבקשו החברות להציג נתונים במטרה לבחון האם להשאירם בצו סימון המוצרים המעודכן לאור ירידה במחיר הממוצע של המוצרים הללו.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

הציבור, ובכללו יבואני המותגים אליהם מתייחס הצו, יכולים להגיש התייחסות בתוך 21 יום מפרסום טיוטת הצו.

 

הרשימה השנייה שנכללה בהחלטת הוועדה כוללת: קולגייט משפחתי וקולגייט מקס וייט 100 מ"ל, טמפוני או.בה נורמל, או.בה פרו קומפורט נורמל ואו.בה סופר, טמפוני טמפקס, תחתוניות אולוויז דייליז, דאודורנטים לנשים דאב ספריי וגרנייה רול און, דאודורנטים לגברים ג'ילט CW קליר, ג'ילט AI קליר ורקסונה דאו.ספריי אקטיב. על פי נתוני משרד הכלכלה והרשות לסחר הוגן פערי המחירים במוצרים אלה בישראל ביחס לעולם נעים בין 51% ל-127%.

 

רשימת המוצרים גובשה ביחד עם הוועדה לבחינת המחירים. המוצרים עליהם המליצה הוועדה כוללים מוצרים בהם נתח השוק של המותג ושל המוצר גבוה בשוק המקומי וכן מוצרים שרמת המחירים שלהם, כפי שמצאה הוועדה שמתבססת על נתוני חברת המחקר נילסן, גבוהה ביחס למוצרים אחרים באותה קטגוריה. טיוטת צו סימון המוצרים פורסמה להערות הציבור והיא כוללת את רשימת המוצרים השנייה שעליהם תחול חובה להציג את פערי המחירים ביחס לעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x