שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ועד עובדי תע"א תומך ביקבי ברקן למרות אפליית העובדים האתיופים

כחודשיים לאחר חשיפת ההתנהלות המפלה של יקבי ברקן כלפי עובדים אתיופים, ל"כלכליסט" נודע כי ועד עובדי תע"א רכש כשי לחג 12 אלף בקבוקי יין של היקב; יו"ר הוועד יאיר כץ: "ההזמנה נעשתה לפני הפרשה ובמחיר כדאי"

נורית קדוש 07:0923.08.18

כחודשיים לאחר חשיפת ההתנהלות המפלה שליקבי ברקן כלפי עובדים אתיופים ביקב, נראה כי יש מי שממשיך לתמוך בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי ועד עובדי התעשיה האווירית, רכש כשי לחג 12 אלף בקבוקי יין של יקבי ברקן.

 

מפעל היינות של יקב ברקן בקיבוץ חולדה העביר מתפקידם עובדים ממוצא אתיופי על מנת שלא יבואו במגע יין. מנהלי העובדה הסבירו צעד זה בטעמים הלכתיים, וטענו כי פעלו על פי דרישת גוף הכשרות בד"ץ "העדה החרדית" המפקח על המפעל. הסיבה להעברת העובדים היתה שמשגיחי הכשרות מסמנים את יוצאי אתיופיה כלא-יהודים, וככאלה הם אוסרים הלכתית שתייה של כל יין שעובדים אלו נגעו בו.

 

 

 

 

עובדים אתיופים שהופלו ביקבי ברקן עובדים אתיופים שהופלו ביקבי ברקן צילום: פריים מתוך כאן 11

 

 

בעקבות הסערה שחוללה החשיפה ב"כאן" הודיעה טמפו, חברת האם של יקבי ברקן, כי יו"ר ומנכ"ל החברה, ז'ק בר, הוציא הנחייה מיידית שלא להזיז אף עובד מתפקידו אולם בפועל העובדים צפויים לשוב לתפקידם רק בסוף החודש.

 

 

יאיר כץ, יו"ר עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר עובדי התעשייה האווירית צילום: יח"צ

 

 

בתגובה מסר יאיר כץ, מזכיר ועד העובדים: "ארגון עובדי התעשייה האווירית מאמין בשוויון מלא בין עובדים בכל המגזרים ומגנה בכל תוקף אפליה מכל סוג שהיא. את המכרז עבור שי לראש השנה ערכנו לפני הפרשה המדוברת ובו זכו יקבי ברקן שהציעו את החבילה הטובה ביותר עבור הסכום המשולם. לאחר פרסום הפרשייה, בחנו את הנושא והגענו למסקנה כי ביטול ההחלטה יוביל לתשלום קנסות ולא נצליח לעמוד בלוחות הזמנים לאספקת השי לחג לעובדים. במקביל, הנהלת ארגון העובדים נפגשה עם נציגי העדה האתיופית ובהסכמה משותפת הוחלט לרכוש מספר חבילות חדשות שלא יכילו את יינות ברקן ויחולקו לעובדים ממוצא האתיופי שירצו תחליף לחבילה הקיימת".

 

מחברת ברקן נמסר בתגובה: "ללא צדק משרבבים את שמה של החברה למאבק בין מוסדות שאינם קשורים אליה. אנו מדגישים שלא התבצע שום שינוי בהעסקת העובדים לא בתפקידם או במעמדם. אנו דוגלים בערך השיוויון לכל אזרח במדינה וגאים על הזכות להעסיק מנהלים ועובדים המייצגים את כל הדתות והעדות בישראל, לרבות נציגי העדה האתיופית - במספר העולה על מספרם בכל יקב אחר במדינה״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x