$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ערוץ "כאן חינוכית" התחיל לשדר רק אתמול - ובעוד שבועיים ייגמרו לו התכנים

הערוץ מתבסס בתחילת דרכו על תכני הטלוויזיה החינוכית, ואילו עובדיה מסרבים להעביר חלק ניכר מהארכיון כקלף מיקוח מרכזי בסכסוך העבודה עימם. ב"כאן" נערכים לפתוח בהליכים נגדם

יואב סטולר 18:2816.08.18

אפיק 23 החדש עלה תחת השם "כאן חינוכית" לפני יום אחד בלבד (ד'), אבל כבר עתה גורמים המקורבים להפעלתו סיפרו ל"כלכליסט" כי תוך ימים ספורים ייגמרו התכנים לשידור. "כאן חינוכית" אמור להתבסס בשבועות הראשונים להפעלתו על תכני הטלוויזיה החינוכית שנצברו במרוצת השנים עד להפקת תוכניות חדשות, אלא שעובדי החינוכית שאינם זכאים לתוכנית הפרישה, מסרבים להעביר את חלק ניכר מהארכיון כקלף מיקוח מרכזי בסכסוך העבודה עימם.

 

על פי המקורות, החומר שהועבר לפני ההכרזה על הסכסוך ועשה את דרכו לידי "כאן" יספיק רק לעוד מספר ימים. מדובר במחסור ממשי בתכנים, כשגם מדיניות מושכלת של שידורים חוזרים לא תצליח להתמודד איתו.

 

במטרה להיאבק על הפעלת הערוץ באופן איכותי לצופיו וקיום החוק שהורה על העברת הארכיון במלואו, ל"כלכליסט" נודע כי ב"כאן" נערכים לפתוח בהליכים למניעת ההחזקה בכוח בתכני הטלוויזיה החינוכית על ידי העובדים, בין אם בפניות ומכתבים ובין אם בהליכה לבית הדין.

 

 

 

ד"ר אורנה שמחון, מנכ"לית החינוכית. העובדים לא מוסרים גם את הסיסמאות לחשבונות הדיגיטליים של הערוץ בפייסבוק, ביוטיוב ובטוויטר ד"ר אורנה שמחון, מנכ"לית החינוכית. העובדים לא מוסרים גם את הסיסמאות לחשבונות הדיגיטליים של הערוץ בפייסבוק, ביוטיוב ובטוויטר צילום: אוראל כהן

 

התוכניות, הסדרות והפינות שהופקו ושודרו במשך שנים וגם ממש עד הקיץ האחרון בכספי הציבור מוחזקים עתה בידיהם של עובדי החינוכית המוחים על חוסר הוודאות התעסוקתית שנקלעו אליו. קלף יקר מאוד הן ברמה הכספית והן ברמה התרבותית שיש בו כדי לפגוע באופן ישיר בתפקודו של הערוץ החדש – שבמשך חודשים רבים נלחמו כדי למנוע את קיומו. מי שמדריכה את העובדים בסכסוך העבודה ומלווה אותם בניהולו היא ההסתדרות, שדורשת יחד איתם להענקת תנאי פרישה וסל כלכלי סוציאלי לעובדים, כמו גם הסדרת המשך העסקתם של חלקם במוסדות המדינה השונים, לאור היותם עובדי מדינה בעצמם.

 

העובדים, שחדלו מלהפעיל את הערוץ, מחזיקים כבני ערובה גם בסיסמאות לחשבונות הדיגיטליים של החינוכית בפייסבוק, ביוטיוב ובטוויטר. למי שהצליח לפספס את הפעילות המבריקה שהצליחה להעמיד החינוכית בשנים האחרונות בעולם הווירטואלי, זו הפכה לאחד מעמודי התווך המרכזיים של הערוץ המיתולוגי. גם במקרה הזה העובדים מסרבים להעביר את המידע וניהול העמודים של החינוכית אל עובדי "כאן", כפי שנקבע בחוק. בעקבות אותו קרב שמנהלים העובדים, מי שביקר ביומיים האחרונים באחד מערוצי הפעילות הדיגיטלית של החינוכית ראה כי אלו קפאו מלכת, ומה שנבנה והפך לגאוות החינוכית הפך גם הוא לכלי בקרב המאסף.

 

מתוך התוכנית" פרפר נחמד" של החינוכית. בקרוב יאזלו התכנים מתוך התוכנית" פרפר נחמד" של החינוכית. בקרוב יאזלו התכנים צילום: מתוך התוכנית

 

על פי הגורמים הבקיאים בנושא, גם סוגיית הדיגיטל מעסיקה את אנשי תאגיד השידור, וזה יהווה חלק משמעותי ביותר במהלכים שינקטו.

 

מהטלוויזיה החינוכית נמסר בתגובה: "במסגרת סכסוך העבודה שהוכרז בגיבוי ההסתדרות, עובדי התחנה פתחו בעיצומים ואינם מוכנים לסייע בהעברת התחנה לתאגיד. הסכסוך אושר על ידי ההסתדרות ובתמיכתה. הנהלת החינוכית מנסה להביא לפשרה על מנת לסייע".

 

מתאגיד השידור הציבורי "כאן" טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x