$
פרסום ושיווק

הסתיים משבר האירוויזיון: מועצת התאגיד אישרה את הסיכום עם האוצר

תחרות הזמר צלחה עוד משוכה - בדרך לישראל: "כאן" יעמיד ערבות של 12 מיליון יורו להבטחת קיום האירוע - הממשלה תבחן סיוע במקרה שבו הוא יבוטל מסיבות שאינן תלויות בתאגיד

עמרי מילמן ויואב סטולר 16:2814.08.18

הסתיים משבר האירוויזיון: מועצת תאגיד השידור אישרה את הסדר הפשרה שיאפשר את קיום התחרות בישראל.

 

לפי תקנות איגוד השידור האירופי, התאגיד צריך להעמיד ערבות בסך 12 מיליון יורו להבטחת קיומו של אירוויזיון 2019 בישראל. ואולם בתאגיד חששו כי הערבות תחולט במקרה של ביטול התחרות. לפי ההסדר, שהציע האוצר, המדינה תיתן ערבות למקרה שבו האירוויזיון יבוטל מסיבות שאינן תלוי בתאגיד השידור.

 

 

בתאגיד דרשו תחילה מהממשלה תקצוב מלא של האירוויזיון, כפי שהתבטאו לאחר זכייתה של נטע ברזילי שר האוצר משה כחלון ושרת התרבות מירי רגב, ובהמשך ביקשו שיפוי מלא במקרה של ביטול האירוויזיון על כספי הערבות שהתאגיד נדרש להפקיד.  

 

 

נתניהו ונטע ברזילי נתניהו ונטע ברזילי צילום: חיים צח לע"מ

 

באוצר הסכימו תחילה לשפות את התאגיד רק במידה שהביטול יהיה בכתוצאה מ"כוח עליון" (כמו אסון טבע), מה שכמובן סימן שאלה סביב אירוע ביטחוני או מדיני שלא בהכרח מוגדר ככזה.

 

גורמי מקצוע שעסקו בנושא טענו כי המחלוקת היא בכלל פוליטית ואינה כלכלית שכן מדובר בעלויות זניחות יחסית לאוצר שאין לו כל קושי לממן.

  

אתמול איימו גורמים ממשלתיים כי אם אירוח האירוויזיון בישראל יבוטל, שר האוצר כחלון לא ימנע את סגירת התאגיד כפי שעשה בעבר כשראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה לעשות זאת.

 

מהתאגיד נמסר: "כאן רואה באירוח האירוויזיון בישראל חשיבות גדולה למדינה בחשיפה תדמיתית ובהיותו מנוף כלכלי לישראל. אחרי מגעים קדחניים התחייב האוצר כי במקרה שהאירוויזיון לא יתקיים בישראל בשל נסיבות שאינן תלויות בתאגיד, תובא לממשלה הצעה למתן פתרון לתאגיד באשר לסכום הערבות שיחולט. עקב כך התאגיד יפקיד היום את סכום הערבות, בסך 12 מיליון יורו. התאגיד מאמין כי ממשלת ישראל תעשה כל שביכולתה להבטיח קיום אירוויזיון ראוי ומכובד בישראל ותעמוד בהתחייבויות שריה, כפי שבאו לידי ביטוי בתקשורת, באשר לתקצוב התחרות. נושא מימון האירוויזיון יידון בין התאגיד והצוותים המקצועיים באגף תקציבים. הצוותים המקצועיים יביאו את המלצתם בפני הגורמים המוסמכים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x