$
פרסום ושיווק

מנכ"ל ערוץ 10: "החלטת המיזוג עם רשת - נכונה ואמיצה"

יוסי ורשבסקי התייחס בכינוס של העובדים להחלטת רשות ההגבלים, ואמר כי הוא מקווה שהשידור המשותף יחל באוקטובר; עם זאת, לדבריו "המרקם החברתי, השילוב הייחודי בין החדשות לערוץ, ורוח ערוץ 10, נגמרו"

יואב סטולר 16:2209.08.18

ההחלטה שקיבלה הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, לאשר את המיזוג בין ערוץ 10 לרשת היתה "נכונה ואמיצה", כך אמר היום (ד') מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, בכינוס עובדי החברה. עם זאת, לדבריו "המרקם החברתי, השילוב הייחודי בין החדשות לערוץ, ורוח ערוץ 10, נגמרו". הוא הביע תקווה שהשידור המשותף יחל בחודש אוקטובר.

 

 

 

ורשבסקי בירך על ההחלטה שהתפרסמה אתמול ואמר כי "לרובנו ההחלטה משמחת. חברת החדשות המעולה שלנו עם רוב התוכניות שבהפקתה תעבור לרשת". עם זאת, התייחס המנכ"ל לסוף הדרך הצפוי של הערוץ אותו ניהל ולשליחתם של חלק מהעובדים הביתה: "השמחה מהולה בעצב. המכלול השלם של ערוץ 10, חברת החדשות, התוכניות הייחודיות, הרצועות המופלאות שיצרנו, לא יהיו עוד. נראה לי שכולנו יכולים להביט אחורה בגאווה עצומה ולהתגאות בדבר המופלא שיצרנו. כולנו קראנו ונעלבנו מהמינוח 'חברה כושלת'". זהו המינוח בו השתמשה הלפרין בהתייחסה לערוץ כדי להסביר את החלטתה לאשר את המיזוג.

 

 

יוסי ורשבסקי יוסי ורשבסקי צילום: גיא קרן

 

"אני רוצה להזכיר שכבר ב-2011 התרענו על ההחזקה המשותפת של קשת ורשת בחדשות 2", הוסיף ורשבסקי, "המחוקק נתן מתנה של 50 מיליון שקל לכל אחת מהן על מנת להתחרות בנו בכלים לא שווים".

 

על רקע האירועים בערוץ קרא המנכ"ל לעובדים שלא בהכרח ימשיכו את דרכם בערוץ הממוזג להמשיך ולהירתם עד היום האחרון. "למרות ההספד לא סיימנו, חובתנו (היא) להמשיך עד יום השידורים האחרון, לשדר ולתת שירות לצופים בצורה המקצועית ביותר, כאילו היום התחלנו לשדר. אסור שצופה אחד ירגיש שמשהו קרה לערוץ. זאת בעיקר חובתנו לעצמנו, וכן מילים גבוהות: מורשת ערוץ 10".

 

מהם לוחות הזמנים?

מנכ"ל ערוץ 10 הסביר כי "בימים הקרובים אמורה להסתיים עסקת קשת-רשת על מכירת חדשות 2. במקביל נחכה לאישור הרשות השנייה למיזוג. לאחר מכן תושלם עסקת המיזוג. אני מקווה שבאמצע אוקטובר יתחיל השידור המשותף".

 

לדבריו, בתוך מספר ימים יקבלו הוא ואנשיו אישור משפטי להיפגש עם אנשי רשת ולהבין את צרכי החברה החדשה. "גם מנכ"ל החברה אבי צבי וגם בעלי המניות רוצים לעשות כל מאמץ לקלוט מקסימום של עובדי הערוץ לחברה הממוזגת. חובת כולנו לעשות כל מאמץ לעזור במיזוג, ולגלות סולידריות חברתית לאלה שלא ייקלטו. סולידריות חברתית איננה סיסמה ואינה מריחת מילים", הצהיר ורשבסקי, "כולנו, לא משנה היכן נעבוד, ברשת, בקשת, בתאגיד, ובכל מקום נשארים עשר בנשמתנו. חובה על כל אחד שניקלט להיות שגריר ומליץ יושר של אנשי עשר. לעזור בכל גיוס ובכל קליטה, לעולם נישאר עשר".

 

עם השמעת הדברים הלא פשוטים בפני עובדיו הזמין אותם ורשבסקי, ייתכן שבפעם האחרונה, להגיע למסיבת סיום המתוכננת במועדון הזאפה בהרצליה ב-2 באוקטובר להרמת כוסית אחרונה משותפת.

 

 

 

אתמול בעקבות הפרסומים על אישור המיזוג בין ערוץ 10 לרשת, עובדי ערוץ 10 שהתאגדו לאחרונה בהסתדרות פנו ליו"ר הדירקטוריון, שמואל גורטלר, בדרישה לקיים עימם פגישה דחופה בה ידונו הצדדים על שמירת זכויות העובדים שיעברו לרשת ועל תנאי הפרישה של העובדים שהעסקתם תסתיים.

 

בפנייתם כתבו העובדים: "בקרב עובדי הערוץ קיימת אי ודאות גדולה בנוגע לביטחונם התעסוקתי, והעובדים חוששים כי בקרוב מאוד הם יאבדו את משרתם ואת מטה לחמם עקב המיזוג הצפוי". הם הוסיפו כי "אנו מבקשים להיפגש איתך בימים הקרובים על מנת להעלות בפניך את הסוגיות המרכזיות הנוגעות לשמירת זכויות העובדים ולדאוג לכך שההחלטות על סגירת העסקה לא תתקבלנה באופן חד צדדי, מבלי להתחשב בהשלכות על עובדי הערוץ הנאמנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x