שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

רשת משחקת בהישרדות עם עובדי ההפקות שלה

לטענת איגוד עובדי הטלוויזיה, החוזים ב"הישרדות", "מהפכה במטבח" ו"ישראל גוט טאלנט", שמופקים בידי אבוט המאירי, מתעלמים מתנאי העבודה שאימצו הערוצים המתחרים. המאירי: יש מו"מ על הסכם חדש

יואב סטולר 08:3101.08.18

חוזי העבודה בשלוש מההפקות הבולטות ביותר במפעילת ערוץ הטלוויזיה רשת 13 מעלים חשש לתנאי עבודה פוגעניים והתנערות מהנורמות המקובלות בתחום, לטענת איגוד עובדי הקולנוע והטלוויזיה בישראל (אק"ט). לפי האיגוד, החוזים של עובדי הסט בתוכניות "הישרדות", "מהפכה במטבח" ו"ישראל גוט טאלנט" סותרים את הסכם אק"ט שנחתם ב־2008 וקובע תנאי עבודה לפרילנסרים. ההסכם מהווה סטנדרט בתחום ומוכר בידי איגוד המפיקים וכן על ידי ערוץ 10 וקשת 12.

 

התוכניות שבמוקד המחלוקת מופקות עבור רשת על ידי חברת ההפקות אבוט המאירי. לטענת אק"ט, חוזי עבודה אלו שהעבירה חברת ההפקות לפרילנסרים מתנערים מסיכומים מקובלים בתחום. כך, נעדרים מהם תשלום עבור שעות נוספות מעבר ל־11.5 שעות צילום ביום, תגמול עבור זמני הגעה, הקמה ופירוק הסט, פיצויים בגין דחיית או ביטול ימי צילום והפסקות צהריים שבע שעות לאחר תחילת העבודה.

 

מתוך "הישרדות" של רשת. בלי התחייבות להפסקות צהריים מתוך "הישרדות" של רשת. בלי התחייבות להפסקות צהריים צילום: מיכה לובטון

 

לטענת אבוט המאירי החברה עומדת בכל הוראות ההסכמים האיגודיים. מהחברה נמסר כי "בימים אלו איגוד המפיקים מצוי במשא ומתן מתמשך להסכם עם אק"ט. ככל שאיגוד המפיקים יגיע להסכמות עם אק"ט וייחתם הסכם זה, נפעל על פיו ללא דופי".

 

אלא שבאיגוד המפיקים שוללים טענה זו. יו"ר איגוד המפיקים יפעת פרסטלניק מסרה כי אבוט המאירי כלל אינה חברה באיגוד, שמקיים כבר עתה את הסכם אק"ט במקביל לניהול משא ומתן בנוגע לחידושו.

 

מרשת נמסר בתגובה: "מנכ"ל אק"ט טרם הביא את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לדרישותיו במסגרת המשא ומתן עם רשת. אבוט המאירי הינה חברת הפקות עצמאית ורשת אינה מייצגת אותה בשום צורה".

 

מנכ"ל אק"ט איתמר אביטן מסר: "אק"ט הוא ועד הפעולה של עובדי הסט המאוגדים תחת ההסתדרות. ארגוני עובדים אינם מוגדרים כמונופול ולכן הטענה בדבר אישור הממונה על ההגבלים אינה רלבנטית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x