שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הכרעה לגבי ערוץ עשר ורשת: באמצע אוגוסט

רשות ההגבלים העסקיים היתה אמורה לקבל הכרעה לגבי המיזוג בין שני הערוצים עד ל־5 באוגוסט. במקביל, מנכ"ל רשת נפגש עם עובדי ערוץ עשר

יואב סטולר 07:0924.07.18

עיכוב צפוי בהחלטת רשות ההגבלים העסקיים לגבי בקשת המיזוג בין רשת לערוץ עשר - כך נודע ל"כלכליסט". במקור ניתנו לרשות 30 יום לקבל החלטה, אותה היתה אמורה לקבל עד ל־5 באוגוסט.

 

אולם ל"כלכליסט" נודע עוד כי ההחלטה ככל הנראה תתקבל בחודש אוגוסט, כנראה במחציתו הראשונה.

 

כדי לאחר את המועד האחרון לקבלת ההחלטה, רשות ההגבלים העסקיים צריכה לקבל את אישור הצדדים לכך.

לרוב, כשהרשות מבקשת ארכה, מדובר בתוספת של כמה ימים עד שבוע. עם זאת, בעבר קיבלה הרשות ארכה ארוכה יותר במקרה של מיזוגים גדולים במיוחד.

 

 

הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין. הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין. לא צפוי עיכוב משמעותי הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין. הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין. לא צפוי עיכוב משמעותי צילום: אוהד צויגנברג

 

שיחת הרגעה

 

בתוך כך, מנכ"ל רשת אבי צבי נפגש אתמול עם נציגי ועד עובדי ערוץ עשר בבניין המערכת בגבעתיים. בשיחה צבי ביקש להרגיע את חששות העובדים והוועד מפני המיזוג, שאם יאושר, יהפוך את רשת לגוף הדומיננטי יותר בערוץ הממוזג, שצבי יעמוד בראשו. השיחה נערכה בליווי עורכת דין, שהקפידה כי הצדדים לא יפרו את תקנות ההגבלים העסקיים במפגש.

 

השיחה שערך צבי עם העובדים נעשתה על רקע עזיבתם של כמה עובדים לטובת מערכות אחרות, וחוסר ודאות שחשים עובדים אחרים בערוץ. במקביל, נשמעים דיווחים שלפיהם בקשת ובתאגיד השידור כאן מנסים למשוך הפקות וטאלנטים מרשת. בין היתר, עלו שמותיהם של ירון לונדון, רפי רשף ורביב דרוקר עם תוכנית "המקור".

 

בדומה, צבי שיגר לעובדים מסר בתחילת יולי, עם החתימה על מזכר ההבנות למיזוג בין הערוצים. "אני בטוח שחלק מהעובדים, הספקים, הטאלנטים והמנהלים בשתי החברות עוברים תקופה של הגדרות מחדש", כתב צבי. "תחילה הפיצול, מאז התחרות, וכעת המיזוג הקרב, המייצר אתגרים, דיונים, שמועות ותקוות בכל הצדדים. אנחנו מכירים את רוב השמועות והדיונים השונים, ומאמינים בדרך שבה אנו מנהלים את המבנה העסקי שלנו. אני ער לאנשים המוכשרים בערוץ עשר אשר מחוסר ודאות ומחוסר היכולת שלנו לדבר איתם ישירות בשלב זה נמצאים בהתלבטויות וחלקם אף עוזבים. זה חבל לי וזה חבל למיזוג — אין לי ספק כי החיבור בינינו יכול להיות שחר של מפת שידור חדשה".

 

מימין: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 ואבי צבי, נכ"ל רשת מימין: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 ואבי צבי, נכ"ל רשת צילומים: אלדד רפאלי, ינאי יחיאל

 

והרי החדשות

 

אחד התנאים להשלמת המיזוג הוא כי רשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות המשותפת כיום לה ולקשת, עוד מהימים שבהם חלקו שתי החברות את אפיק 22. לפי הערכות, שווייה של חברת החדשות נאמד ב־300 מיליון שקל. האחזקות בחברה מתחלקות שווה בשווה בין הערוצים. ככל הנראה, החוזה שייסגר לבסוף בין קשת לרשת יגביל את יכולתה של רשת להעביר עובדים לחברת החדשות של ערוץ עשר.

 

מרשות ההגבלים העסקיים נמסר כי הם "אינם מתייחסים למיזוגים הנמצאים בהליך".

 

מרשת נמסר בתגובה: "טרם התקבל אישור רשמי מהממונה למיזוג. לאור תחושת חוסר הוודאות ובקשת נציגי העובדים למפגש, מצא לנכון מנכ"ל רשת אבי צבי לפגוש את נציגי העובדים לשיחת היכרות ומענה להפגת חששותיהם, כפי שנעשה מול עובדי רשת 13. הפגישה התקיימה על דעת ובאישור מנכ"ל ערוץ עשר יוסי ורשבסקי. רשת מאמינה מאוד במיזוג עם ערוץ עשר, אין ספק כי סט הערכים של החברות דומה והחיבור ייצר טלוויזיה איכותית ומגוונת תוך שמירה על יציבות כלכלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x