$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

עובדי כאן לביה"ד לעבודה: חייב את ההנהלה למסור מסמכים לקראת הסכם קיבוצי

ל"כלכליסט" נודע כי הוועד יחד עם ארגון העיתונאים פנו לביה"ד האזורי לעבודה בטענה שהנהלת כאן מתעלמת מבקשתם לקבל נתונים הכרחיים עבוד ההסכם הקיבוצי. ההנהלה: "אנו מתקדמים במו"מ"

יואב סטולר 16:0118.07.18

ארגון העיתונאים יחד עם ועד עובדי תאגיד השידור כאן הגישו לבית הדין האזורי לעבודה בת"א בקשה למתן צו זמני וקביעת זמנים שיחייבו את ההנהלה להעביר לידיהם את הנתונים הנחוצים  לכינון הסכם קיבוצי ראשון בתאגיד. כך נודע ל"כלכליסט".

 

כאן מעסיק 800 עובדים מתוכם 600 עיתונאים. על רקע סכסוך העבודה הקיים בכאן זה כחצי שנה, הצדדים מנהלים משא ומתן בנוגע להתאגדות הקיבוצית, אלא שבוועד החליטו לעלות שלב ולפנות לביה"ד בעקבות מה שהם מגדירים כחבלה מכוונת מצד ההנהלה במשא ומתן.

 

לטענת עובדי כאן, באמצעות עורכי הדין ד"ר מורן סבוראי ואמיר בשה, הנהלת כאן מתעלמת מבקשתם לקבל נתונים הדרושים כדי להגיע להסכם קיבוצי. 

 

 

אלדד קובלנץ אלדד קובלנץ צילום: אוהד צויגנברג

 

בבקשה לבית הדין נכתב: "עד כה, המשיב לא העביר את המידע הנדרש תוך שהוא נוקט בסחבת מכוונת, וזאת על מנת לתקוע מקלות בגלגלי המשא ומתן הקיבוצי הראשוני. ניסיונות נציגות העובדים להביא את המשיב, גוף ציבורי, לבצע את חלקו בעניין העברת הנתונים עלו בתוהו, חרף פניות חוזרות ונשנות.

 

"התנהלותו של התאגיד – והסחבת הבלתי עניינית למסור פרטים מלאים, מעורר תהיות וחשש לגבי תוכן הנתונים והשפעת האמור בו על ציבור העובדים וכן השפעתו על המשא ומתן הקיבוצי הראשוני במקום העבודה וכן השפעתו על חוסנה של העבודה המאורגנת", ציינה הנציגות בבקשה.

  

העובדים טוענים שההנהלה מסרבת למסור לידי הוועד והארגון עשרות רבות של מסמכים ונתונים הנוגעים לתנאי ההעסקה, גיוס העובדים, הפקות חוץ, מדיניות שכר, פנסיה, תגמולים ועוד. לדבריהם, בלעדי מסכמים אלה לא ניתן יהיה להתקדם במשא ומתן.

 

עוד הם כובתים כח "בעוד שהמשיב מנהל למראית עין מו"מ עם נציגות העובדים – הרי שבפועל הוא אינו עושה כן ולמצער מעלים פרטים

מהותיים שעלולים לחבל בצורה קשה ביעילות המו"מ ובכנות ניהולו. התנהלות זו אינה מקובלת בכלל וממעסיק במגזר הציבורי בפרט.

 

"נראה אם כן, כי מטרת המשיב הינו ליצור עובדות מוגמרות בשטח תוך התעלמות מחובותיו במישור יחסי העבודה הקיבוציים, ובתוך כך לפגוע בעובדים ובמעמד ארגון העובדים היציג. בנסיבות אלה, לא נותרה לנציגות העובדים הברירה, אלא לפנות לבית הדין הנכבד בבקשת סעד, כאמור וכמפורט במסגרת פרק הסעדים ברישא לבקשה זו".

 

מכאן נמסר בתגובה: "אנו ממשיכים ומתקדמים במו"מ עם הוועד באופן רציף בשיתוף פועלה שוטף הדוק ויומיומי תוך הקפדה על זכויות העובדים ושמירה על הקופה הציבורית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x