$
פרסום ושיווק

גמר המונדיאל - האירוע הנצפה ביותר לשנת 2018 עם 37.2% רייטינג

מדובר בנתוני צפייה מרשימים במיוחד לאור שעת השידור של המשחק ב-18:00 שעון ישראל, המקדימה בהרבה את הפריים טיים בארץ. בנוסף, גם בבזק סיכמו בשביעות רצון את משחקי המונדיאל כשהכריזו על צפיית שיא דרך רשת האינטרנט

יואב סטולר 10:4916.07.18
המונדיאל הוכיח את עצמו גם ב-2018 כאירוע הספורט הגדול ביותר כשהוא סוחף נתוני צפייה יפים ואף מצליח לשבור שיאים מאז ימי ערוץ 2. לראשונה מאז שהפיצול בין רשת לבין קשת נקבע רייטינג של 37.2% (1.3 מיליון צופים) אמש לגמר גביע העולם בכדורגל שנערך בין צרפת הזוכה לבין קרואטיה.

 

 

 

נתוני צפייה מרשימים במיוחד לאור שעת השידור של המשחק ב-18:00 שעון ישראל, המקדימה בהרבה את הפריים טיים בארץ. עם זאת, על אף שלא שודר ב-21:00 כמו חלק גדול מהמשחקים במונדיאל ברוסיה, מי שנסע אתמול בכבישים יכל להינות מההיעדר המכוניות והפקקים כשציבור רחב הקדים הביתה ולפאבים על מנת לצפות במשחק.

 

שחקני נבחרת צרפת חוגגים את הניצחון במונדיאל 2018 שחקני נבחרת צרפת חוגגים את הניצחון במונדיאל 2018 צילום: איי פי

 

במסגרת ניצול המומנטום בכאן הבינו שעל אף המתיחות הניכרת בדרום, עליהם להתמסר אל גמר המונדיאל ועל כן גאולה אבן שידרה ממוסקבה יחד עם עמיתיה הפזורים בזאגרב ובפריז הצוהלת. כך, הצליחו לרשום לעצמם שיא נוסף של 27.5% למהדורת החדשות.

 

כמו כן, בניסיון לסחוב את הצופים שהתווספו ונשארו שידרו בכאן 11 אמש גם את הפרק הראשון בסדרה "יחידה מעורבת" שאת הפרומואים שלה קידמו לאורך כל הטורניר. ואכן גם כאן נרשמה הצלחה לתאגיד שהסדרה שברה שיא לתוכנית בכורה שאינה חדשותית בערוץ 1 עם 9.4%.

 

עם זאת, ההתמקמות בצמרת הריינטינג לא צפוייה להיות פשוטה כל כך ככל שיחלפו ימים נוספים מאז סיום הבוננזה הטלוויזינית של התאגיד – היא זכויות השידור. מעניין לראות עד כמה תשפיע לאורך זמן ההתנהלות בימי המנודיאל אם בכלל.

 

בנוסף, גם בבזק סיכמו בשביעות רצון את מונדיאל 2018 כשהכריזו על צפיית שיא דרך רשת האינטרנט. במקום הראשון באחוזי הצפייה בטרה ביט נמצא המשחק בין רוסיה לבין קרואטיה עם 1821 טרה ביט, משחק שנחשב אמנם מוקדם יחסית בטורניר ולא בין נבחרות גדולות אבל כזה שזכה גם לנתוני צפייה אדירים בשידור בטלוויזיה. ייתכן ונתונים אלו קשורים בקהילת עולי ברית המועצות הנמצאים בארץ ועקבו אחר המשחקים, אבל אי אפשר להתעלם מהתדמית הרוסית החזקה שסחפה גם צופים בכל רחבי העולם. במקום השני קרואטיה-בלגיה עם 1811 טרה ביט ובמקום השלישי צרפת-בלגיה עם 1791 טרה ביט.

 

בניגוד לטלוויזיה, בגמר המונדיאל נרשם נתון נמוך יותר של 1690 טרה ביט. ייתכן ונתון כזה קשור בנהירה של הצופים אל מסכי הטלוויזיה באותה השעה לכבוד המאורע החשוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x