שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

נחתם הסכם המיזוג בין רשת וערוץ 10: "רוח גבית להנהלה לשמור על הרוב המכריע של העובדים"

על פי המסתמן, במידה והמיזוג יאושר מהדורת החדשות תשאר זו של חברת החדשות של ערוץ 10, ובשאר שעות השידור תנצל ההנהלה החדשה את התכנים הבולטים והמצליחים ביותר של הערוצים הקיימים

יואב סטולר 19:2804.07.18

שלושה שבועות לאחר שערוץ 10 ורשת חתמו על מזכר הבנות למיזוג, הערב (ד') הועברה הודעה כי נחתם בין בעלי המניות של שני הערוצים הסכם מיזוג רשמי. ההסכם מקדם את איחוד השידורים צעד נוסף, אולם הוא כפוף להתקיימות של מספר תנאים מהותיים, ובראשם אישור העסקה על ידי הממונה על הגבלים עסקיים וכן על ידי הרשות השנייה. זאת לאחר שהדירקטוריונים של שני הערוצים הסכימו למהלך המשמעותי שאם ייצא לדרך ישנה את מפת הערוצים בישראל. 

מגישת חדשות 10 תמר איש שלום מגישת חדשות 10 תמר איש שלום צילום: פריים מהטלוויזיה

 

 

לאחר חתימת ההסכם, מסרו בעלי המניות של שני הערוצים כי זה נחתם מתוך "רצון לייצר טלוויזיה טובה". לדברי בעלי המניות, "הפעלת ערוץ טלוויזיה בתנאי שוק של שני ערוצים מסחריים, ללא מאבק הישרדותי, יאפשר ליוצרים ולאנשי התוכן להתמקד ביצירה ישראלית עשירה ואיכותית לטובת הצופים".

 

בקומבינציה החדשה שתקום ושמכונה עד כה "ערוץ רשת – עשר" העידו הצדדים כי בכוונתם "להציע לקהל הצופים בישראל טלוויזיה איכותית, ישראלית, מקורית ומגוונת לצד חברת חדשות עצמאית, מקצועית וחזקה. הערוץ יתבסס על החוזקות שכל צד מביא איתו - רשת 13 המתמחה בתוכן וריאלטי ועשר המתמחים באקטואליה ודוקומנטריה". מדברים אלו של הצדדים עולה התמונה שללוח השידורים בין השניים יתחלק כך שמהדרות החדשות תשאר זו של חברת החדשות של ערוץ 10, ובשאר שעות השידור תנצל ההנהלה החדשה את התכנים הבולטים והמצליחים ביותר של הערוצים הקיימים כדי להוות תחרות לקשת שלמעט מקרים בודדים הציגה הובלה מאז הפיצול.

 

בעלי המניות רמזו גם כן כי רוב עובדי הערוצים יישארו בתפקידם ולא יפוטרו לאחר המיזוג: "כשהנהלת הערוץ המאוחד תבנה את לוח השידורים ותאחד כוחות, היא תקבל מאיתנו רוח גבית לשמור על רוב מכריע של עובדי הערוצים הנוכחים". כמו כן, הדריקטוריון החדש שיקום לערוץ המשותף עתיד להיות חיצוני ומורכב מצוות מקצועי, כשבעלי המניות הסכימו שלא להיות חלק ממנו.

 

בהודעה ששלח לעובדים מנכ"ל רשת אבי צבי עם הבשורה על החתימה נכתב: "אני בטוח שחלק מהעובדים, הספקים, הטאלנטים והמנהלים (בשתי החברות), עוברים תקופה של הגדרות מחדש: תחילה הפיצול, מאז התחרות , וכעת המיזוג הקרב, המייצר אתגרים, דיונים, שמועות ותקוות בכל הצדדים".

 

צבי הוסיף הערב בהודעה ואמר בניסיון להרגיע את העובדים שמרגישים חשש למקור פרנסתם: "אנחנו מכירים את רוב השמועות והדיונים השונים, ואנחנו מאמינים בדרך בה אנו מנהלים את המבנה העסקי שלנו. אני ער לאנשים המוכשרים בערוץ 10 אשר מחוסר וודאות ומחוסר היכולת שלנו לדבר איתם ישירות בשלב זה נמצאים בהתלבטויות וחלקם אף עוזבים. זה חבל לי וזה חבל למיזוג – אין לי ספק כי החיבור בינינו יכול להיות שחר של מפת שידור חדשה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x