$
פרסום ושיווק

דיפלומט השלימה את ההשתלטות על סטארקיסט ב־60 מיליון שקל

יבואנית המזון דיפלומט רכשה מידי מיכאל מיטלמן את יתרת 50% המניות שלו בסטארקיסט פודור, לאחר שב־2009 רכשה ממנו את המחצית הראשונה. בשלוש השנים האחרונות התעניינו ברכישת המניות חברה תאילנדית וקרן ברוש הישראלית

גולן חזני 07:0324.06.18

מיכאל מיטלמן מכר בסוף השבוע את יתרת 50% המניות שלו בחברת סטארקיסט פודור לשותפה דיפלומט תמורת 60 מיליון שקל.

 

 

 

המהלך מגיע לאחר שבשלוש השנים האחרונות התעניינו כמה גורמים ברכישת המניות, ביניהן החברה התאילנדית Union Frozen Products וקרן ברוש הישראלית, אולם המהלכים לא הגיעו לכלל עסקה.

מיכאל מיטלמן מיכאל מיטלמן צילום: אוראל כהן

 

סטארקיסט פודור, שהוקמה ב־1999, מחזיקה בזיכיון בלעדי ולצמיתות לכל מוצרי סטארקיסט מטעם חברת היינץ האמריקאית. סטארקיסט פודור רכשה בשנת 2000 את נכסיה של חברת שימורי הדגים יונה – כולל המפעל בטירת הכרמל, ואת נכסיה של חברת נון. כך החלה החברה לייצר את רוב המוצרים בישראל והיא מעסיקה בארץ 200 עובדים. מיטלמן רכש את הבעלות המלאה בחברה ב־2005 מהיינץ תמורת 11.5 מיליון דולר, וב־2009 מכר 50% ממניותיה של סטארקיסט פודור לדיפלומט, שעד אז הסתפקה בהפצת מוצריה.

 

סטארקיסט פודור מעבדת דגים כמו פילה טונה, סרדינים, מקרלים ושפרוטים במפעלה בטירת הכרמל תחת המותגים סטארקיסט, יונה ונון וכן מותגים פרטיים. החברה משמשת גם כספקית של משרד הביטחון ושירות בתי הסוהר. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב־280 מיליון שקל ב־2017. לפי הערכות הרווח שלה מגיע לכ־15 מיליון שקל בשנה.

 

דיפלומט משמשת כיבואנית בלעדית, בין היתר, של חברת המזון היינץ; סכיני הגילוח ג’ילט; אבקות הכביסה טייד ואריאל; השוקולד מילקה; קפה ג’ייקובס; מותג הצ’יפס פרינגלס; סוללות דורסל; ודגני הבוקר קלוגס.

 

דיפלומט נחשבת ליבואנית הטואלטיקה והמזון הגדולה בארץ יחד עם חברת שוסטוביץ. מחזור המכירות שלה מתקרב ל־1.5 מיליארד שקל בשנה, ורווחיה נאמדים בכ־120 מיליון שקל. החברה נוסדה ב־1963 כשותפות של משפחת מנדל האמריקאית ומשפחת וימן, וכיום מנהל אותה נועם וימן.

  

מסטארקיסט נמסר בתגובה כי "החל מ־2009 דיפלומט בשותפות 50% בסטארקיסט וכעת הגענו להסכם בכפוף לאישור הממונה במסגרתו תשלים דיפלומט רכישה של יתר המניות בחברה". מיטלמן מסר כי "אני שמח שדיפלומט היא הרוכשת בשל יכולות ניהול, יבוא ולוגיסטיקה מהמעלה הראשונה. אני סמוך ובטוח כי תפעל לפי הדין תוך כדי התחשבות ודאגה לעובדים".

 

את מיכאל מיטלמן ייצג ד"ר אמיר שויצקי ממשרד ד"ר י.וינרוט ושות', ואת דיפלומט ייצגה עו"ד שירי לינד ממשרד פירון ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x