$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

תאגיד המזון של אריק שור מתקשה להתרומם

מנכ"ל תנובה לשעבר פועל בחצי השנה האחרונה להקים חברה שתאגד יצרני מזון קטנים ובינוניים. השבוע התפוצץ הסכם בינו לבין מעדני מיקי

נורית קדוש 06:5721.06.18

החזרה של מנכ"ל תנובה לשעבר אריק שור לשוק המזון מתעכבת. ל"כלכליסט" נודע כי עסקה שמוביל שור בחצי השנה האחרונה להפצת מוצרי מיקי ובהמשך לרכישת חברת הסלטים התפוצצה.

 

 

 

המשא ומתן בין הצדדים הופסק לאור מחלוקות עסקיות מהותיות שעליהן הצדדים לא הצליחו לגשר.

 

מדובר במכה לחזון של שור להקים חברה שתשמש כפלטפורמת הפצה ומסחר עבור יצרני מזון קטנים ובינוניים ברחבי הארץ.

 

כעת, כדי להמשיך לנסות לקדם את חזונו, שור יידרש לאתר הזדמנות עסקית חלופית, שבמסגרתה יוכל לרכוש מערך הפצה מצונן. לפי הערכות בשוק, שור ימשיך להוביל מהלכים להקמת חברת סחר, מכירות והפצה בשוק המזון ויחתרו לחתום על הסכמים נוספים בחודשים הקרובים.

 

 

אריק שור אריק שור צילום: עמית שעל

 

בנובמבר, כשנתיים לאחר שעזב את תנובה, נחשף ב"כלכליסט" כי אריק שור חוזר לשוק המזון ולתחום החלב יחד עם אייל ארד, מי ששימש כסמנכ"ל המכירות של תנובה תחתיו והתפטר לאחר ששור פוטר מתפקידו על ידי ברייט פוד הסינית. כפי שנחשף אז, השניים הקימו תאגיד מזון חדש שמטרתו היתה להשקיע, לרכוש ולהפיץ חברות ויצרנים ישראליים קטנים ובינוניים בתחומי המזון המצונן והקפוא.

 

משה קאופטייל, מבעלי מעדני מיקי משה קאופטייל, מבעלי מעדני מיקי

 

בשלב הראשון, התאגיד החדש ניסה להכנס כשותף בחברת מעדני מיקי, שאמורה היתה להוות גם את פלטפורמת ההפצה שלו. החברה החלה להפיץ את הסלטים של מעדני מיקי באמצעות התשתיות הלוגיסטיות של מעדני מיקי, הכוללות מחסני קירור ומרכזי הפצה. התוכנית היתה שבהמשך יאוחדו פעילות המכירות והסחר ויפעלו במשותף לכלל המוצרים והשווקים. למערך ההפצה הוסיפו שור וארד גם את מוצרי מחלבת רמת הגולן ובהמשך גם את מוצרי מחלבת כפר תבור, תחת הסכמי הפצה ארוכי טווח עם כוונה לרכישה עתידית של החברות.

 

אריק שור מסר באותם ימים כי סייר יחד עם ארד בעשרות מפעלים קטנים ובינוניים והבין את הפוטנציאל הקיים ברעיון, את היכולת להשקיע ולהשתדרג בטכנולוגיה חדישה, בהפצה יעילה בפריסה ארצית וכן ביכולות סחר ומכירות היודעות לפנות לכלל השווקים והמגזרים. "אין לי ספק כי במהלך ארוך טווח נוכל לספק פלטפורמה ראויה לאותם יצרנים קטנים ובינוניים ויחד נוכל לשמור על מאות מקומות עבודה, תוך הנגשת מוצרים איכותיים במחירים הוגנים לצרכנים", אמר אז שור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x