שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

רשת וערוץ 10 בדרך למיזוג

שמונה חודשים לאחר פיצול ערוץ 2, מתרחש מפץ גדול נוסף על המסך. בעלי המניות של ערוץ 10 ורשת חתמו על מזכר הבנות בדרך למיזוג. המהלך טעון עדיין אישור של הממונה על הגבלים עסקיים

אביב גוטר 10:4013.06.18

בעלי המניות של ערוצי רשת 13 ועשר העבירו לממונה על ההגבלים העסקיים מזכר הבנות עליו חתמו בעניין מיזוג בין החברות. לפי מזכר ההבנות, השליטה בחברה הממוזגת תהיה של בעלי מניות רשת ואיוש המשרות ייקבע רק לאחר אישור הממונה ויתר הרגולטורים כפי שנדרש.

 

 

 

 

מימין יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10 ואבי צבי מנכ"ל רשת מימין יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10 ואבי צבי מנכ"ל רשת צילומים: אלדד רפאלי, ינאי יחיאל

 

 

המיזוג בין הצדדים נראה כבלתי נמנע ויוצא לדרך שמונה חודשים לאחר פיצול ערוץ 22, לפיו זכייניות הערוץ קשת ורשת קיבלו כל אחת ערוץ משלה. בהודעה מטעם החברות מציינים כי הסיבה המרכזית היא שוק הפרסום המצומצם שאינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני שקל בשנה.

 

מאז פיצול ערוץ 2 בנובמבר והמעבר לאפיקים חדשים נדמה כי מי שהצליחה לייצר את ערוץ ברירת המחדל החדש היא קשת, בעיקר בזכות המכרז לבחירת אפיק השידור החדש – אפיק 12 – עליו שילמה כ-25 מיליון שקל. בעקבות פיצול הערוצים גדל היצע זמן האוויר (זמן שידורי הפרסומות) מה שהוביל לקיטון משמעותי בהכנסות ולטענת גורמים בתעשייה להפסדים של מאות מיליוני שקלים במצטבר.

 

לאחר תקופת הפיצול נדמה כי ברשת 13 שמו את כל הביצים בסל אחד – ז'אנר ריאליטי – מתוך מטרה למשוך את הצופים לערוץ. במקביל, בערוץ עשר המשיכו בקו המתון שלהם המתמחה בחדשות, אקטואליה ודוקומנטרי, מה שמצביע על סינרגיות אפשריות בין הצדדים.

 

אחד הנושאים המרכזיים שיעלו במהלך דיוני המיזוג הוא עתיד חברת החדשות. כיום חברת החדשות של ערוץ 2 משדרת במקביל בערוצים של קשת ורשת לתקופה שלא תאוחר מנובמבר 2020. עם זאת, מיזוג בין רשת לעשר יכלול ככל הנראה את חברת החדשות של ערוץ עשר, וייאלץ את רשת להכריע בנוגע לאחזקות שלה בחברת החדשות.

 

לאחר שכל בעלי המניות הביעו הסכמה לקידום המהלך, המשא ומתן מתנהל כעת בין נציגיו של אודי אנג'ל, מבעלי מניות רשת, לבין נציגיו של לן בלווטניק, מבעלי מניות קבוצת RGE המחזיקה בערוץ עשר. על פי ההערכות, כל בעלי המניות ידוללו לכל הפחות וחלקם אף עשויים למכור או למסור את חלקם. בעלי המניות של רשת צפויים להחזיק בשליטה בערוץ, אולם טרם הוחלט מה יהיה שיעור האחזקה.

 

גורם בשוק התקשורת מסר כי רשת צפויה להחזיק 60%-65% ממניות הערוץ המשותף והיתרה לקבוצת RGE. בעקבות זאת מי שצפוי לשמש כמנכ"ל הערוץ המשותף יהיה מנכ"ל רשת אבי צבי, ובכדי לאזן את מאזן הכוחות ייתכן ונציג קבוצת RGE ישמש כיו"ר הערוץ.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x