$
פרסום ושיווק

מנכ”ל חברת אמבר השולטת בתחום תערובות המזון לבע”ח עוזב את תפקידו

במכתב שנשלח לעובדים טוען חזי מאור כי סיום כהונתו נעשה לבקשתו. עם זאת, בסביבת יו"ר גרנות, עמית בן יצחק, נטען כי הוחלט על סיום תפקידו בשל מחלוקות פנימיות

נורית קדוש 08:4205.06.18

שינויים בארגון הקיבוצים גרנות. ל”כלכליסט” נודע כי חזי מאור, מנכ”ל חברת אמבר המחזיקה במכון התערובת הגדול בישראל, סיים את כהונתו. את מקומו של מאור ימלא עמית בן יצחק, יו”ר גרנות. מאור מסר כי התפטר, ובמכתב ששלח לעובדי ולקוחות החברה הדגיש כי סיום כהונתו נעשה לבקשתו.

 

גם במכתב ששלח בן יצחק לעובדים צוין כי עזיבת מאור נעשית לבקשתו. עם זאת, בסביבת גרנות נטען כי הוחלט על סיום כהונתו בשל מחלוקות פנימיות. עוד נטען כי בין מאור להנהלת הארגון שררה אווירה לא טובה, והוחלט כי עדיף יהיה שיסיים את כהונתו עוד בטרם נמצא לו מחליף. מאור שניהל קודם לכן את חברת האבוקדו של גרנות מונה לפני שלוש שנים על ידי בן יצחק לתפקיד מנכ”ל אמבר. מדובר בתחום ריכוזי שנחשב לרווחי מאוד, וישנה דרישה של גורמים בענף המזון מהרגולטורים לבחון את הטיפול בו.

 

עמית בן יצחק עמית בן יצחק צילום: אוראל כהן

 

תחום תערובות המזון לבעלי חיים, הנשלט על ידי אמבר, נחשב לאחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על יוקר מחירי מוצרי המזון החקלאיים ובראשם מוצרי החלב. מלבד אמבר פועלים בתחום מכוני מילובר ועמיר, וכן מכונים קטנים יותר. לטענת גורמים המעורים בתחום החלב, בחינת הריכוזיות בענף צפויה להוביל ליצירת תחרות ולהורדת מחירי התערובת, באופן שיפחית את מחירי מוצרי החלב בישראל. גרנות, בעלת אמבר, מחזיקה ב־7.5% בחברת המזון הגדולה בישראל, תנובה, כחלק מאחזקות הקיבוצים העומדות על 23.2%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x