$
מדיה

ליברמן הודיע באופן רשמי: תחנת גלי צה"ל תעבור לירושלים

לפי הודעת שר הביטחון בניית התחנה החדשה תיארך שלוש שנים, אך מהדורת החדשות תחל בשידוריה מעיר הבירה בתוך שלושה חודשים, וזאת כחלק מההחלטה על חיזוק ירושלים

אביב גוטר 13:2003.06.18

תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל תעתיק את מיקומה מהעיר יפו לעיר ירושלים, כך הודיע היום שר הביטחון אביגדור ליברמן. התחנה החדשה תמוקם במתחם בית החייל החדש בכניסה לעיר, ובתוך שלושה חודשים תחל לשדר את מהדורות החדשות מאולפניה בבירה.

 

מעבר גלי צה"ל לירושלים לווה ברעש תקשורתי, שכן התחנה הייתה אמורה לעבור ללוד, שם הוקצה לה קרקע מיוחדת לבניית האולפנים שכללו מבני מגורים לחיילים. כחלק מהמעבר היו מתוכננים חיילי התחנה להתחיל בפרויקט חינוכי עם ילדי העיר והסביבה.

 

אולם כחלק מההחלטה הקובעת כי גופי שידור שאינם פרטיים יהיו מחויבים לשדר מירושלים, בדומה לתאגיד השידור הציבורי, הכריז ליברמן כי גם התחנה תעבור לירושלים. תחילה דובר על מוזיאון אסירי המחתרות במרכז העיר שדרש שיפוץ ניכר עבור התאמתו לתחנת שידורים.

 

ההחלטה התקבלה לאחר עבודת מטה לה היו שותפים שר הביטחון, אגף כוח אדם בצה״ל, גלי צה״ל ועיריית ירושלים שבחנו חלופות שונות.

  

גלי צה"ל. התחנה תעבור מהעיר יפו למתחם רמת החייל בכניסה לירושלים גלי צה"ל. התחנה תעבור מהעיר יפו למתחם רמת החייל בכניסה לירושלים צילום: רבקה טרנטו גל"צ

 

על-פי החלופה הנבחרת, אותה אישר השר ליברמן, בית גלי צה"ל החדש יוקם במתחם בית החייל המתחדש בירושלים, שישנה את פניו ויהפוך לקריה ביטחונית, שבה יוקמו גם לשכת הגיוס החדשה, בית לחיילים בודדים ועוד. בית גלי צה"ל החדש יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר. בבניין יוקמו אולפני רדיו מתקדמים לשתי התחנות, גלי צה"ל וגלגל"צ וכן למערך השידור הדיגיטלי.

 

תכנון והקמת מבנה התחנה החדש יארכו כשלוש שנים. עד להשלמת הפרויקט סיכמו שר הביטחון ומפקד התחנה, שמעון אלקבץ, כי בתוך כשלושה חודשים, תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורות החדשות שלה מאולפניה הקיימים בירושלים, שיעברו התאמה לשידורי חדשות.

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון, החלטתי שגלי צה"ל, כתחנת השידור הציבורי המובילה בישראל, חייבת לשדר מירושלים בירתנו. היום אני שמח לבשר שהרכבת הזאת יצאה לדרך. עד להקמת מבנה הקבע של התחנה בתוך כשלוש שנים, מהדורות החדשות והתכניות יעברו בהדרגה לאולפנים הקיימים. נמשיך לחזק את ירושלים בכל דרך".

 

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ: "מקומו הטבעי של השידור הציבורי הוא בבירת ישראל. בתחנות גלי צה"ל וגלגלצ משרתים חיילים וחיילות מכל רחבי הארץ, המשקפים את פניה של מדינת ישראל על כל גווניה. נמשיך להיות הבית של החיילים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x