$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים והלוויין החליטה: קבוצת RGE תפעיל את ערוץ הכנסת ב-10 השנים הקרובות

לפי גורמים בשוק התקשורת, ערוץ 20 וחברת החדשות צפויות לפתוח בהליך משפטי בכדי לנסות ולשנות את החלטת המועצה. אותם גורמים מטילים ספק בכשירותה של יו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי-שגב לעמוד בראש המועצה ולהמשיך בתפקידה

אביב גוטר 13:5331.05.18

המועצה לשידורי כבלים ולוויין החליטה היום כי ההצעה של קבוצת RGE היא הזוכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת ב-10 השנים הקרובות.

 

 

 

החלטת המועצה מהיום מגיעה לאחר שבדצמבר האחרון מועצת הכבלים פסלה את הצעת ערוץ 20, שנבחרה במאי האחרון. הרקע לפסילת ההצעה של ערוץ 20 נבע מחוסר הלימה של התכנית העסקית לפרק התוכן, דבר שלפי ההליך המכרז מהווה תנאי מהותי שיורד לשורשו של עניין בכללי מכרזים ולכן ההצעה אינה עומדת בכללים והייתה צריכה להיפסל.

 

 ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין צילום: נמרוד גליקמן

 

קודם להליך הפסילה עתרו חברת החדשות (לשעבר חברת חדשות 2), וקבוצת RGE לבג"ץ בבקשה לפסול את ההצעה. בג"ץ הורה על קיום בדיקה חוזרת והורה על מתן צו ארעי המעכב את החלפת המפעילות, כך שנכון להיום מי שעדיין מפעילה את הערוץ היא חברת החדשות.

 

בהליך בדיקה חוזר שביצעה המועצה הוחלט לפסול את הצעת ערוץ 20 לאחר שבפרקליטות סירבו להגן על ההחלטה, מה שהוביל לבחינת ההצעה שהגיעה במקום השני – זו של RGE.

 

לפי גורמים בשוק התקשורת, ערוץ 20 וחברת החדשות צפויות לפתוח בהליך משפטי בכדי לנסות ולשנות את החלטת המועצה. אותם גורמים מטילים ספק בכשירותה של יו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי-שגב לעמוד בראש המועצה ולהמשיך בתפקידה. לטענתם, כל ההחלטות, ובדגש על מכרז להפעלת ערוץ הכנסת, הם פארסה. גורם בכיר בחברת החדשות רמז כי החשדות הם שהמכרז מזוהם והוא חלק מפרשת פילבר.

 

מ- RGE נמסר, "החברה מברכת את המועצה לשידורי כבלים ולוויין על קבלת החלטה נכונה לבחור בה כמפעילת ערוץ הכנסת. אנו מודעים לכובד האחריות שמוטלת עלינו ומשוכנעים כי כבר בקרוב נעמיד ערוץ אטרקטיבי אמין וחדשני שישרת נאמנה את הציבור".

 

RGE יוצגה בהליך על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, עדי שוהם, אייל נחשון ועומר קידר ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה ושות' – עורכי דין.

 

תגובת חברת החדשות: "מועצת הכבלים והלווין איבדה את סמכותה המקצועית ונשקול לעתור שוב לפסילת המכרז כולו - כפי שפעלנו לאורך כל הדרך. חוות דעת חיצונית של יועץ שנשכר על ידי המועצה מצאה כשלים מהותיים בהצעת RGE. תמוה בעינינו שמועצת הכבלים והלווין בראשות יפעת בן חי שגב בוחרת להתעלם ולהכשיר הצעה בעייתית. חברת החדשות הייתה זו שחשפה והתריעה על כשלים ופגמים מהותיים שנפלו במכרז שערכה מועצת הכבלים והלווין לבחירת מפעיל ערוץ הכנסת - קביעות אשר התקבלו על ידי בית המשפט והובילו לפסילת הצעת ערוץ 20. לאחר מכן התרענו על פגמים מהותיים שנפלו בהצעת RGE ותמכנו זאת בחוות דעת כלכלית של חברת הייעוץ תאסק, אשר העברנו לעיון המועצה כבר לפני זמן רב. אנו ממתינים לקבלת הנימוקים של החלטת המועצה ולאחר שנבחן אותם נחליט על המשך צעדינו".

 

במועצת הכבלים והלוויין לא נותרו אדישים לדברי חברת החדשות ואמרו כי מעולם לא נתקלו בהשתלחות כזאת של חברת החדשות כלפי רגולטור, ואין להם שום דבר ענייני מלבד להשמיץ בכזו בוטות. הם מתייחסים לערוץ הכנסת כאילו מדובר בערוץ שלהם, והם טועים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x