$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

סמארט פארם מצמצמת תקנים; המנכ"לית: "לא צריך משנה למנכ"ל"

המשנה למנכ”ל טל חן הועזב על ידי המנכ”לית החדשה ורד ברעם: “ברשת קטנה אין בזה צורך”

אורנה יפת 08:1407.05.18

שינויים פרסונליים ברשת סמארט פארם, שבבעלות האחים ניסנוב. ל"כלכליסט" נודע כי טל חן, המשנה למנכ"ל, הועזב על ידי המנכ"לית החדשה ורד ברעם. ברעם, לשעבר סמנכ"לית הכספים ברשת צומת ספרים, נכנסה לתפקידה לפני חודש וחצי והחלה לבצע שינויים פרסונליים ומקצועיים.

 

 

סמארט פארם - רשת חדשה שהוקמה בהוראת הממונה על הגבלים עסקיים כחלק מתנאי המיזוג בין שופרסל לניו פארם - רכשה 11 סניפים של ניו פארם והסבה אותם לסניפי סמארט פארם. עד כה מרבית אנשי הרשת, כולל המשנה למנכ”ל ועובדי הסניפים, היו אנשים שהגיעו מניו פארם. מקרב שבעה אנשי מטה נשארו שני עובדים בלבד שהגיעו מניו פארם, וזהותם של מנהלי החנויות עשויה להשתנות גם כן בזמן הקרוב. “רוב המטה שונה”, מודה ברעם. “אם רוצים לעשות דברים קצת אחרת צריך לעשות שינוי במבנה הארגוני. לגבי טל, זה נכון שהוא הועזב. אנו רשת קטנה שאין בה צורך במשנה למנכ”ל בראייה שלי. לא התאים לו המבנה הארגוני החדש. מי שהשכיל והיה מוכן לחשוב אחרת ולעשות דברים בשונה מניו פארם נשאר בשמחה, ומי שלא - הלך. החלפנו גם ארבעה רוקחים אחראים. עוד לא החלפנו מנהלי חנויות שבאו מניו פארם, וחלקם צפויים להתחלף”.

סניף של סמארט פארם. גם מנהלי החנויות עשויים להתחלף בקרוב סניף של סמארט פארם. גם מנהלי החנויות עשויים להתחלף בקרוב צילום: עמית שעל

 

 

בין היתר עצרה ברעם הזמנות מכלל ספקי הרשת. ברעם אישרה את הדברים: “נכון שעצרתי את כל ההזמנות מספקים וגם את התשלומים, אבל כבר שחררתי את רובם, לאחר סבב פגישות שעשיתי עם הספקים”, מסרה ברעם. “עד סוף השבוע אני מקווה להיפגש עם שלושה ספקים גדולים של הרשת ולסיים את הסבב. כשנכנסתי לתפקיד עצרתי הכל והתחלתי לעשות שש עד עשר פגישות ביום כדי ליישר קו עם הספקים. כל זה קרה מפסח האחרון. במקביל עצרתי תשלומים לספקים, והיום הם יודעים עם מי הם עובדים ובטוחים שיקבלו את הכסף שלהם בזמן. אין יותר תעודות חיוב וקיזוזים כמו בעבר. אני בשיח ושיתוף פעולה עם הספקים".

 

במסגרת השינויים צומצמה מחלקת הסחר ובוטלו משרות מטה. "בניו פארם היו המון אנשים בסחר. אני רגילה לבוא ממטות קטנים ויעילים, ולא מרשתות בורסאיות. אז כיום יש שלושה־ארבעה אנשים שמתעסקים בסחר, מלאי, קטלוג. בשיווק חלק נעשה חיצוני וחלק בבתוך החברה, ואין כרגע מישהו במשרה מלאה".

 

בעוד במעלה אדומים החלה הרשת בבינוי של סניף חדש, על פתיחת הסניף בהרצליה מתקיים עדיין מו”מ, מאחר שבסביבתו מצויות רשתות מתחרות רבות, גוד פארם וסופר קופיקס, שניהם כיום בבעלות רמי לוי. סמארט פארם מנסה בימים אלה לבטל את ההתחייבות החוזית על הסניף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x