$
פרסום ושיווק

אלטיס, בעלת HOT הישראלית, נקנסה ב־124.5 מיליון יורו בשל עבירה על חוקי ההגבלים האירופיים

הנציבות קבעה כי החברה, שבבעלות המיליארדר הישראלי־צרפתי פטריק דרהי, השלימה את השתלטותה על פורטוגל טלקום ביוני 2015 לפני שהעסקה קיבלה את האור הירוק מהממונה האירופי להגבלים עסקיים

רן אברמסון 09:0625.04.18

ענקית הטלקום אלטיס, החברה־האם של HOT הישראלית, נקנסה אתמול ב־124.5 מיליון יורו בידי הנציבות האירופית. הנציבות קבעה כי החברה, שבבעלות המיליארדר הישראלי־צרפתי פטריק דרהי, השלימה את השתלטותה על פורטוגל טלקום ביוני 2015 לפני שהעסקה קיבלה את האור הירוק מהממונה האירופי להגבלים עסקיים.

החברה הפורטוגלית היתה עד אז בבעלות Oi הברזילאית ונמכרה לאלטיס בתמורה ל־7.4 מיליארד יורו. נציבת התחרות של האיחוד האירופי מרגרט וסטגר מסרה כי “חברות שמשלימות עסקאות ומוציאות לפועל מיזוגים לפני קבלת אישור מהרגולטור פוגעת ביעילות מנגנון הפיקוח שמגן על הצרכנים האירופים מפני עסקאות שעלולות להביא לעליות מחירים. הקנס שהוטל על אלטיס נועד להרתיע חברות אחרות מהפרה של החוקים”. אלטיס הודיעה לנציבות האירופית על כוונתה לרכוש את פורטוגל טלקום כבר בפברואר 2015, וכעבור חודשיים קיבלה אלטיס אישור לביצוע העסקה בתנאי שתמכור את אחזקותיה בחברות פורטוגליות אחרות. במאי 2017 הודיעה הנציבות כי היא חושדת שאלטיס כבר נקטה מהלכים שהוציאו לפועל את המיזוג בינה לבין פורטוגל טלקום עוד לפני קבלת האישור. אלטיס מסרה כי בכוונתה לערער על הקנס.

 

מטה אלטיס מטה אלטיס צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x