$
פרסום ושיווק

אושר מיזוג יבואנית המשקפיים לוקסאוטיקה ישראל וחברת העדשות אסילור

האישור למיזוג בישראל מתווסף לאישור שנתנו למיזוג גורמי ההגבלים העסקיים באירופה ובארה”ב בתחילת מרץ. שתי החברות נחשבות לשחקניות מרכזיות בשוק המשקפיים העולמי

אורנה יפת 08:1319.03.18

רשות ההגבלים העסקיים אישרה את המיזוג בין חברת לוקסאוטיקה ישראל לבין חברת אסילור.

 

האישור למיזוג בישראל מתווסף לאישור שנתנו למיזוג גורמי ההגבלים העסקיים באירופה ובארה”ב בתחילת מרץ. בינואר 2017 הכריזו שתי חברות הענק — יצרנית המשקפיים האיטלקית לוקסאוטיקה ויצרנית העדשות הצרפתית אסילור — כי הגיעו להסכם מיזוג בשווי 46 מיליארד יורו. המיזוג ייעשה באמצעות החלפת מניות.

 

 

 

 

משקפי רייבאן של לוקסאוטיקה משקפי רייבאן של לוקסאוטיקה צילום: בלומברג

 

 

שתי החברות נחשבות לשחקניות מרכזיות בשוק המשקפיים העולמי. לוקסאוטיקה מחזיקה במותגים כגון ריי באן, אוקלי, פראדה, שאנל וארמני, ואסילור היא חברת העדשות הגדולה בעולם. מיזוג בין השתיים יוצר את חברת המשקפיים הגדולה בעולם. בתוך כך, לוקסאוטיקה ישראל הודיעה כי היא מורידה את מחירי המשקפיים לשנת 2018, בשל הירידה בשערי היורו והדולר. לדברי אסף שניר, מנכ”ל לוקסאוטיקה ישראל, “התאמנו את מחירון 2018 לשער היורו והדולר, ובהתאם המחירון של לוקסאוטיקה יירד בממוצע של כ־12%. יש מותגים שיירדו יותר ויש שיירדו פחות, הכל בהתאם למחירון העולמי”. שוק המשקפיים הפך לשוק תחרותי במיוחד על רקע ריבוי המותגים והקלות שבה צרכנים משווים מחירים של מותגים בעולם לעומת מחירם בישראל, דרך האינטרנט. בנוסף, כניסתה לשוק של קרולינה למקה, שמוכרת שני זוגות ב־300 שקל, הובילה לירידות מחירים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x