$
פרסום ושיווק

צו מניעה נגד שידור הסדרה "או בוי" בסלקום ובפרטנר

המחוזי ת"א הורה נענה לבקשת yes לעצור את שידור הסדרה, לאחר שטענה כי ההסכם בינה לבין ערוץ הילדים אינו מאפשר לערוץ הילדים לשדר בפלטפורמות שידור אחרות

אביב גוטר 14:0808.03.18
בית המשפט המחוזי תל אביב הורה על צו מניעה נגד שידור הסדרה 'או בוי' בסלקום ופרטנר. אתמול (ד') אישר השופט אליהו בכר את בקשת חברת הלוויין yes לעצור את שידור הסדרה, לאחר שטענה כי ההסכם בינה לבין ערוץ הילדים אינו מאפשר לערוץ הילדים לשדר בפלטפורמות שידור אחרות.

 

השבוע הודיע ערוץ הילדים על שובה של הסדרה 'או בוי' בסלקום ופרטנר. בשל סכסוך מתמשך בין yes לקבוצת RGE, המחזיקה בבעלות על ערוץ הילדים, ירדה הסדרה מהאוויר לפני שידורם של ארבעת הפרקים האחרונים מהעונה הראשונה. הסדרה הופקה בבלעדיות עבור yes, במימונה ונועדה לשידור בפלטפורמת השידור שלה בלבד.

 

קבוצת RGE ו-yes חתמו על הסכם ב-2010 לגבי שידור הערוץ, אולם הסכם זה חודש ב-2012 ועודכן לאחר מחלוקת שהתגלעה בין הצדדים בעניין ערוצי הספורט, שנמצאים גם הם בבעלות RGE. במסגרת ההסכם החדש הוענק ל-yes לשדר את ערוץ הילדים, ערוץ לוגי וכל התכנים הכלולים עד לשנת 2018, עם אופציה ליציאה מהחוזה בתום שנת 2016, כפי שקרה. עוד עולה מההסכם כי התכנים שהופקו עבור yes יהיו בבעלותה ל-15 שנה.

 

כוכבי הסדרה "או בוי": מימין לי בירן, טום באום, גוי ריגר ודניאל גד כוכבי הסדרה "או בוי": מימין לי בירן, טום באום, גוי ריגר ודניאל גד צילום: שי בן אפרים

 

אולם הצדדים חתמו על הסכם סודי, לפיו yes מתחייבת שלא לשדר את הפקות המקור שהופקו בערוץ הילדים אם ההסכם בין הצדדים ייפסק, מה שמצביע כי yes מוותרת על זכויות השידור בתכנים שהופקו עבורה. באשר לסדרה "או בוי" טוענים בyes כי ההסכם משאיר אצלם את זכויות השידור בהפקות הבלעדיות שלה.

 

תגובת RGE: "נאמר זאת כך, yes עושה עוול לילדי ישראל. עשרות אלפי ילדים ובני נוער ישראלים מחכים מעל לשנה לשובה של ״או בוי״ לשידור לאחר ש-yes הפסיקה את שידורה בפתאומיות. ערוץ הילדים עושה את מירב המאמצים כדי להשיב את הסדרה והיא תשודר בפלטפורמות שמימנו את ההפקה - פרטנר tv וסלקום tv - ואנו בטוחים שבית המשפט יעמוד לצידנו גם במקרה זה, כפי שעשה עם סדרות אחרות ש-yes  ניסתה למנוע את שידורן".

 

תגובת yes: "עוד אחד מניסיונותיה הביריוניים של RGE לפגוע בצופי yes ולמנוע מהם את שידור הסדרה עלה בתוהו. אנו מברכים על החלטת בית המשפט, ומדגישים בפני כל מי שמנסה לשתף פעולה עם גזילת הזכויות - לא תהיה שום אפשרות לשדר את פרקי הסדרה באף פלטפורמה מלבד yes.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x