$
פרסום ושיווק

דואר ישראל וחברת פז חתמו על הסכם שיתוף פעולה לאיסוף חבילות מחו"ל

על פי ההסכם החל מהחודש חברת הדואר תעשה שימוש במכונות אוטומטיות המוצבות ב-120 תחנות הדלק של פז ברחבי הארץ. הלקוחות יוכלו לאסוף את החבילה בתוך 48 שעות במחיר של 9.9 שקלים

אורנה יפת 11:2104.03.18

דואר ישראל מרחיבה את פעילותה בתחום הפצת החבילות ולראשונה נכנסת לתחום המכונות האוטומטיות למסירת חבילות. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת פז, במסגרתו יוכלו לקוחות הדואר לאסוף חבילות שמוזמנות מהארץ או מחו"ל באמצעות לוקרים אלקטרוניים של פז, Yellow Box, במשך כל שעות היממה. לוקרים אלה פרוסים ב-120 מתחמי פז ברחבי הארץ. השירות החדש ייקרא "box2go", ויוצע במהלך חודש מרץ במחיר של 9.9 שקלים, עד 48 שעות.

 

על מנת לקבל את החבילה באחד מאלפי הלוקרים של פז, ידרשו הלקוחות לבצע רישום חד פעמי לפורטל 'MYPOST' באתר דואר ישראל, לקבל כתובת וירטואלית, ולציין אותה ככתובת המשלוח בעת ביצוע הזמנות באתרי סחר בארץ ובחו"ל ובהתאם יקבלו את החבילה ללוקר שיבחרו ברחבי הארץ. את החבילה יוכלו לאסוף תוך 48 שעות, לאורך כל שעות היממה.

 

בכירי הדואר ופז בהשקת השירות החדש בכירי הדואר ופז בהשקת השירות החדש צילומים: לנס הפקות

 

מבחינת דואר ישראל מדובר במהלך אסטרטגי, שיאפשר לדואר להתמודד עם המצוקה הקיימת כיום של פתרונות איסוף החבילות שנערמות ומגיעות ללקוחות באיחור. על פי נתוני הדואר, בשנת 2017 מסרה החברה מעל 61 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, כרבע מהחבילות נמסר מחוץ לסניפי החברה, באמצעות מאות מרכזי מסירת חבילות שעימם עובד הדואר, ובאמצעות מערך שליחים של הדואר ושל חברת Gett.

 

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל מסר כי "שיתוף הפעולה עם פז הוא חלק מאסטרטגיה עסקית שהדואר מוביל בשנתיים האחרונות לשיתופי פעולה עם גופים מובילים במשק. בשנים הקרובות נמשיך ליצור שותפויות נוספות כחלק מאסטרטגיית הצמיחה של החברה".

 

 

חבילות במרכז המיון של דואר ישראל. השירות החדש צפוי להקל על המסירות חבילות במרכז המיון של דואר ישראל. השירות החדש צפוי להקל על המסירות צילום: אוראל כהן

 

לדברי יונה פוגל, מנכ"ל קבוצת פז: "שיתוף הפעולה עם דואר ישראל הוא חלק מתהליך הפיכת רשת תחנות פז וחנויות ילו למתחמים המספקים מגוון נרחב של שירותים. הגידול העצום בהיקף ההזמנות המבוצעות באונליין מצריך הרחבה וגיוון של נקודות איסוף החבילות והשירות המוצע כעת ללקוחות הדואר מהווה פתרון אופטימלי, ומאפשר איסוף המשלוח בשירות עצמי על ציר הנסיעה היומי של הלקוח".

 

כדי להתמודד עם הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל, פתח השנה דואר ישראל מרכז סחר מקוון במודיעין הממיין ומוסר מעל 300 אלף חבילות מדי יום קרוב ל-1,200 נקודות קצה. בנוסף, פתח הדואר ערוצי מסירה באמצעות שיתופי פעולה עם 490 נקודות מכירה שמוסרות חבילות דואר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x