$
פרסום ושיווק

בג"ץ הורה למועצת הכבלים והלוויין להמשיך בבדיקת הצעת RGE במכרז ערוץ הכנסת

בנוסף הוחלט כי הצו הארעי שניתן בחודש יולי לפיו חדשות 2 תמשיך להפעיל את ערוץ הכנסת נותר על כנו. האם תחליט המועצה לבטל את המכרז?

אביב גוטר 18:2822.02.18
בג״ץ דחה היום את עתירות ערוץ 20, קבוצת RGE, וחדשות 2 והורה למועצת הכבלים והלוויין להמשיך בבדיקת הצעתה של RGE במכרז ערוץ הכנסת.

 

בנוסף הוחלט כי הצו הארעי שניתן ביולי האחרון לפיו חדשות 2 תמשיך להפעיל את ערוץ הכנסת נותר על כנו.

 

 

 

 

 

 

כזכור, לפני כחודשיים פסלה מועצת הכבלים והלוויין את הצעת ערוץ 20 לאחר שהתוכנית העסקית לא הלמה את פרק התוכן. כתוצאה מכך הועברה הזכייה להצעה שהגיעה במקום השני, זו של RGE.

 

מוטי שקלאר ויפעת בן חי שגב מוטי שקלאר ויפעת בן חי שגב צילומים: אביב חופי, אוראל כהן

 

מועצת הכבלים והלוויין דרשה לבחון את הצעת RGE כפי שבחנה את הצעת ערוץ 20. RGE עתרה לבג"ץ בבקשה שמועצת הכבלים והלוויין תכריז עליה כזוכה, ובכך יוכל לצאת עידן חדש לערוץ הכנסת.

 

בערוץ 20 החליטו שלא לוותר ועתרו אף הם ודרשו לבדוק שוב את כל ההצעות מחדש. בחדשות 2 עתרו בבקשה לבטל את המכרז.

 

כאמור, אף אחת מהעתירות לא התקבלה וכתוצאה מכך מי שתמשיך להפעיל, כאמור, את ערוץ הכנסת היא חברת חדשות 2.

 

על פי ההערכות, ישנם 5 תרחישים שונים כעת: מועצת הכבלים והלוויין תבחן שוב את הצעת RGE ותכריז עליה כזוכה; לאחר בדיקה של המועצה יורידו ל-RGE מספר נקודות אולם הצעתה עדיין גבוהה משל חדשות 2; המועצה תבחן מחדש את ההצעה ותנקד את RGE נמוך יותר מחדשות 2 ובכך תעבור לבחון את הצעת האחרונה; המועצה תכריז על ביטול מכרז.

 

התרחיש האחרון נוגע לפרשת 4000 הנחקרת בימים אלו במסדרונות המשטרה והרשות לניירות ערך, ולפיו עד המדינה שלמה פילבר ייחקר האם קיבל הוראה לוודא שערוץ 20 יזכה במכרז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x