$
פרסום ושיווק

לין לכחלון: "צמצם את הפטור ממע''מ ברכישות מקוונות, או תן לנו גם פטור דומה"

ל"כלכליסט" נודע כי הערב יתקיים באיגוד לשכות המסחר מפגש חירום בין נשיאות הלשכה לבין ראשי המגזר הקמוענאי ביניהם בעלי פוקס הראל ויזל ובעלי קסטרו גבי רוטר

אדריאן פילוט 17:4918.02.18

נראה כי קריסת רשת הוניגמן סימן עבור המגזר הקמעונאי הישראלי את קו פרשת המים: נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין, דרש היום (א') משר האוצר משה כחלון להפסיק לאלתר את האפליה הקיימת נגד סוחרים ישראלים על רקע הפטור ממע''מ הקיים עבור רכישות מקוונות עד 75 דולר.

 

"אי אפשר להתבונן במה שמתרחש כיום בפועל במגזר המכירות לצרכנים והמגזר הקמעונאי בישראל ולהישאר אדיש. רשתות אופנה נסגרות, אחרות סובלות מירידה חדה במכירות וחלק כבר החליטו לנטוש את הספינה. זו אינה מקריות, זוהי מגמה", כתב לין לכחלון.

  

  צילום: בלומברג

 

לנוכח המצב הקיים, לין מציע לשר האוצר לנקוט באחת משלוש חלופות לשם יצירת שוויון במיסוי : מתן פטור ממכירות מקומיות ברמה של 75 דולר, כמקובל בייבוא האישי; השבת המע"מ בדו"ח החודשי, תוך זיכוי בחיובי המע"מ כנגד כל מכירות כאמור; או הורדת הפטור ביבוא אישי לרמה המקובלת באיחוד האירופי שהיא כיום 26 דולר.

 

לדבריו, "התפשטות השימוש בייבוא האישי המקוון והאפליה לרעה בתחום המיסוי כנגד המכירות המקומיות יגרור התכווצות רחבת ממדים של המגזר העסקי ואיבוד אלפי מקומות עבודה ואולי אפילו עשרות אלפים. ברור כי חלק מהתופעה של סגירת העסקים נובעת משינוי מבני באופי הרכישות וכוחות שוק אותם לא ניתן לבלום. לא ייתכן כי כאשר מגזר עסקי רחב ולגיטימי, שבנה פה את הכלכלה נאבק על קיומו, הוא נאלץ לנהל מאבק זה בתנאי נחיתות כאשר אפליה במיסוי פועלת לרעתו. אלה לא תנאי שוק. זה פרי מדיניות מיסוי שאולי הייתה נכונה בשעתו, אך היא אינה נכונה היום.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הערב יתקיים באיגוד לשכות המסחר מפגש חירום בין נשיאות הלשכה לבין ראשי המגזר הקמוענאי ביניהם הבעלים של פוקס, הראל ויזל והבעלים של רשת קסטרו, גבי רוטר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x