$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

ביהמ"ש אישר צו הקפאת הליכים זמני לרשת ההלבשה יפו תל אביב

הרשת המוזלת שהחלה דרכה בצפון הארץ והתרחבה ל-13 סניפים, בהם סניף דגל בקניון עזריאלי בתל אביב, נקלעה לקשיים וחובותיה עומדים על 26 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי העובדים לא קיבלו את משכורות ינואר

אורנה יפת 17:0713.02.18

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר היום (ג') צו הקפאת הליכים זמני לרשת הלבשת הלואו קוסט יפו תל אביב. הרשת הגישה את הבקשה בשל חובות בסך 26 מיליון שקל, ול"כלכליסט" נודע כי היא לא שילמה לעובדים את משכורות חודש ינואר. עו"ד חובב ביטון, הגיש בקשת הקפאת הליכים בשם הרשת ובעל המניות שלה, אריה חדד. לרשת יפו תל אביב כ-230 עובדים והם מיוצגים על ידי עו"ד חיות גרינברג. עו"ד גיל הירשמן מונה כנאמן לתקופת ההקפאה.

 

השופט עאטף עילבוני קבע כי יינתן צו הקפאה זמני לרשת עד למועד הדיון הבא שנקבע ליום חמישי. השופט עילבוני כתב בהחלטתו כי הצו ניתן "על מנת לשמר את הפעילות העסקית, למנוע קריסה של הפעילות העסקית, וכן על מנת לתת שהות לבחינת אפיקי הבראה או מכר הפעילות כעסק חי".

 

עו"ד ביטון מסר בתגובה כי "הוגשה בקשה למתן צו הקפאת הליכים לטובת הפעלת הרשת בניסיון לגבש לה תכנית הבראה. בראש סולם העדיפויות לדאוג למשכורות העובדים באופן מיידי ולבחון המשך פעילותה של הרשת".

 

כבר בשבועות האחרונים החלה רשת הלואו קוסט בהליך צמצומים לאחר שנקלעה לבעיות תזרימיות בעקבות החורף השחון והצטברות מלאי שלא הצליחה למכור בסניפים. בעקבות כך הרשת צפויה לסגור את הסניף הראשון שפתחה במרכז הארץ בקניון עזריאלי תל אביב לפני תום החוזה.

 

סניף של יפו תל אביב סניף של יפו תל אביב צילום: יריב כץ

 

יפו תל אביב הוקמה על ידי חדד והחלה דרכה עם סניפים בצפון הארץ. בשנים האחרונות, לאחר שהגיעה לעזריאלי תל אביב, ובעקבות "פרסום חינם" שהעניקה לרשת הזמרת עדן בן זקן בתוכנית "אקס פקטור", החלה יפו תלאביב לפרוס סניפים בקניונים נוספים של קבוצת עזריאלי והתפתחה במהירות, שכיום נראה כי הייתה בעוכריה. לקניון עזריאלי בתל אביב נכנסה הרשת המוזלת בימים שלאחר המחאה החברתית. הקניון פינה לה שטח של 500 מ"ר והתגאה בכך שלראשונה נכנסת לקניון רשת שהיא לא מותג ואשר מוכרת פריטים במחירים מוזלים של עשרות בודדות של שקלים. הרשת הפכה לסוג של סנסציה בשל המחירים הזולים כדוגמת אוברול ב-30 שקלים ומכנסיים ב-40 שקלים. אלא שכמו כל רשתות הקמעונאות המוזלות, כדי להצדיק את שכר הדירה הגבוה, בעיקר בחנויות שממוקמות בקניונים, יש לייצר מחזורי מכירות גבוהים ולמכור הרבה פריטים, מה שיפו תל אביב לא הצליחה לעשות בחודשים האחרונים.

 

כיום יפו תל אביב מונה כבר 13 סניפים בקניונים: קניון עזריאלי תל אביב, עזריאלי חיפה, עזריאלי קרית אתא, עזריאלי עכו, עזריאלי רמלה, מבנה עפולה, מבנה באר שבע, ביג פאשן נצרת, ביג קרית שמונה, ביג כרמיאל, קניון צים סנטר בית שאן, צים סנטר מעלות, וצים סנטר נתיבות.

 

עורכת הדין חיות גרינברג, המייצגת את העובדים מסרה: "מדובר ברשת טובה שצברה בזמן קצר יחסית מוניטין טוב. לאחרונה נקלעה הרשת למצוקה תזרימית אשר לא אפשרה לה לשלם את שכר העבודה של כ-230 עובדים אותם היא מפרנסת. זהו משבר לא פשוט לרשת ולעובדיה, אולם נראה כי הליך הקפאת הליכים יכול להיות פתרון טוב להצלת הרשת. העובדים תומכים בהליך, בתנאי שישולם שכרם ולהערכתי משבר השכר ייפתר בהקדם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x